Sprievodcovia ukážu ľuďom krásy Slovenska výnimočne zadarmo

0
426

BRATISLAVA 21. februára (WEBNOVINY) – Slovenskí turistickí sprievodcovia budú pri príležitosti Medzinárodného dňa sprievodcov cestovného ruchu poskytovať bezplatné prehliadky miest a pamiatok.

Informoval o tom na tlačovej konferencii v Bratislave predseda Slovenskej spoločnosti sprievodcov cestovného ruchu Pavel Šimove. Do akcie sa zapoja turistickí sprievodcovia z desiatich slovenských miest: Banskej Bystrice, Bardejova, Bratislavy, Dolného Kubína, Levoče, Liptovského Mikuláša, Martina, Nitry, Trnavy a Žiliny.

Aj keď tohtoročný medzinárodný deň sprievodcov pripadá na piatok 21. februára, väčšina prehliadok sa uskutoční o deň neskôr, v sobotu 22. februára. Sprievodcovia bezplatne prevedú záujemcov po mestských pamiatkach a kultúrnych zariadeniach.

Na Slovensku sa podujatie, ktoré organizujú sprievodcovia v spolupráci s oblastnými organizáciami cestovného ruchu a mestskými informačnými centrami, uskutoční už po jedenásty raz.

V minulom roku v rámci medzinárodného dňa v deviatich mestách previedlo 27 sprievodcov 1460 návštevníkov. Podobné podujatia sa uskutočnia aj v zahraničí, záujemcovia zo Slovenska sa na ne môžu informovať v miestnych informačných centrách. Svoj medzinárodný deň si sprievodcovia pripomínajú od roku 1990.

Podrobnosti o podujatiach organizovaných na Slovensku sa záujemcovia môžu dozvedieť na stránke www.touristguides.sk.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.