Oblečenie pre bábätká – kúpa a starostlivosť

0
2032
OBLEČENIE PRE BÁBÄTKÁ – KÚPA A STAROSTLIVOSŤ

Čakáte bábätko a plánujete sa vybrať na veľký nákup? V takom prípade by ste mali uprednostniť kvalitný detský obchod. Mnohí si však môžu položiť otázku, prečo by mali hľadať nejaký detský obchod, keď nakupovanie cez e-shop je o čosi pohodlnejšie. Áno, máte pravdu. Čo môže byť lepšie ako sedieť si doma v teple a v pokoji bez toho, aby ste sa museli pretláčať cez ďalších kupujúcich.

Prečo na svoj nákup zvoliť detský obchod?

Tou najzásadnejšou výhodou kamennej predajne je, že si oblečenie pre bábätká môžete pozrieť naživo. Máte možnosť dotykom vyskúšať materiál, z ktorého je to oblečenie vyrobené. Roztiahnuť tričko, svetrík či dupačky, a tak odhadnúť či bude veľkosť vhodná pre vášho drobčeka.  Stáva sa, že tá istá veľkosť je u rôznych výrobcov v rôznych rozmeroch.

Ak sedí bábätku veľkosť 68 od jedného výrobcu, neznamená to, že mu bude rovnako dobrá tá istá veľkosť od iného výrobcu.

Detský obchod vám ponúka tovar, ktorý je aktuálne dostupný na predajni, a tak nemusíte čakať za dodaním. Ešte ráno si obzeráte oblečenie pre bábätká a po obedňajšom spánku má vaše dieťatko jeden kúsok na sebe. Takže nespochybniteľným benefitom je aj okamžitá dostupnosť bez čakania. Už sa určite stalo aj vám, že ste sa vybrali na nákup a vlastne ani sami neviete, čo kúpiť.

Nedokážete sa samostatne rozhodnúť, neviete zhodnotiť výhody či nevýhody konkrétneho produktu, zvažujete pomer ceny a kvality. Nič nezvyčajné!

Aj preto je detský obchod perfektnou formou nákupu. V predajni prichádzate do kontaktu s predajcom, ktorý vám poskytne odborné poradenstvo a pomôže vám rozhodnúť sa. Detský obchod vám zároveň môže pomôcť, a to tak, že nakúpite všetko, čo potrebujete na jednom mieste. Nemusíte sa preklikávať viacerými internetovými stránkami, behať medzi obchodmi a precestovať celé mesto.

Detský obchod Baby Raptor myslí na všetkých, a preto má svoj tovar dostupný nielen na predajni, ale je tu pre vás aj v podobe internetového obchodu. V detskom obchode Baby Raptor nielenže nakúpite kvalitné produkty a oblečenie pre bábätká, zároveň si budete môcť vychutnať chutnú kávu a ak budete mať so sebou deti, tie strávia krásny čas v detskom kútiku. Radosť nakupovať.

Ako sa o oblečenie pre bábätká starať?

Detský obchod ste absolvovali a vy už máte oblečenie pre bábätká doma. Ako sa o neho starať tak, aby nebola pokožka vášho dieťatka podráždená či vystavená alergickej reakcii, alebo ekzému? Dôležité je zvoliť vhodnú aviváž alebo prací prášok. Špeciálne pracie prostriedky nájdete v ľubovoľnej drogérii alebo si ich môžete vyrobiť doma.  Nájde sa aj detský obchod, v ktorom máte možnosť kúpiť dokonca aj takúto drogériu.

Na oblečenie pre bábätká zvoľte jednoznačne pracie prostriedky určené na dojčenské oblečenie, ktoré neobsahujú žiadne chemické látky, farbivá a parfumy.  Maličké bábätká, ktoré zatiaľ nie sú prikrmované, svoje oblečenie tak jednoducho nezašpinia. Preto oblečenie pre bábätká perte len s minimálnym množstvo pracieho prostriedku.

Tip: Ak patríte do skupiny mamičiek, ktoré nie sú stotožnené s takýmito komerčnými pracími prostriedkami, môžete oblečenie pre bábätká prať s využitím domácich prostriedkov. Pomocou jadrového mydla, pracej sódy a vody si veľmi jednoducho vyrobíte mydlový sliz, ktorý je šetrný k detskej pokožke a zároveň k životnému prostrediu.

Žehliť, či nežehliť? To je otázka! Aj týmto sa zaoberá nejedna matka. Oblečenie pre bábätká je nepochybne potrebné žehliť, a to najmä v období šestonedelia. Aj keď je to popri malom uzlíčku šťastia často náročné, skúste sa premôcť a prežehlite všetko, čo plánujete svojmu drobcovi v blízkej budúcnosti obliecť. Nie všetky však obľubujeme žehlenie a práve pre túto skupinu bola vyvinutá záchrana v podobe sušičky. Ak ste tou šťastnou, ktorá má jednu doma, potom môžete od žehlenia upustiť. Vďaka sušičke zbavíte oblečenie pre bábätká nežiaducich mikroorganizmov a po jeho vybratí zo sušičky ho už len poskladáte a uložíte do skrine.

Detský obchod je miestom, kde pracujú ľudia milujúci deti a všetko, čo s nimi súvisí. Nepochybne vám poradia aj v oblasti takýchto praktických otázok, ktorých má každá mamička určite neúrekom. Aj toto je dôvod, prečo sa oplatí detský obchod navštíviť.

Ako správne vrstviť?

Oblečenie pre bábätká by malo byť predovšetkým z bavlny. Keďže je detská pokožka mimoriadne citlivá, bavlna je to najlepšie, čo môžete bábätku dopriať. Bavlnené oblečenie by malo tvoriť základnú vrstvu pri obliekaní, na ktorú následne navrstvíte ďalšie oblečenie pre bábätká. Základná vrstva by mala zakrývať celé telíčko bábätka.

Druhá vrstva už nemusí byť výhradne z bavlny, môžeme zvoliť čokoľvek, čo sa nám páči. Ideálnym riešením je teplákový overal alebo hrubšie dupačky a svetrík.

No a čo na záver? Posledná vrstva je už na vašom zvážení, samozrejme s ohľadom na počasie. Keďže sú pred nami mesiace zimy, mali by ste zvoliť buď zateplené rifle a hrubšiu bundu alebo zimný overal. Pri malých bábätkách je zimný overal jednoznačne najideálnejšou voľbou, pretože máte istotu, že bude dieťatko v teple. Môžete s ním manipulovať, vyberať ho z kočíka či niesť na rukách a jeho chrbátik určite neprefúkne vietor. Bunda sa zvykne dvíhať nahor, a tak odkrývať ešte zraniteľné telíčko.

Ak si nie ste istá, či je vaše bábätko dostatočne oblečené, pamätajte, že by malo mať vždy o vrstvu viac ako máte vy. Mamička má nátelník, bábätko bude mať body a svetrík. Táto pomôcka vám nepochybne pomôže, no ak by ste aj napriek tomu mali obavy, vždy je lepšie bábätko naobliekať, pretože sa počasiu jednoduchšie prispôsobíte aj mimo domu. Dať bábätku jednu vrstvu oblečenia dole je vždy lepší prípad ako zistiť, že je príliš zima a vy mu nemáte čo obliecť.

Oblečenie pre bábätká je natoľko rozšírený tovar, že dnes nájdete takmer všetko. Napriek tomu by ste mali nakupovať s rozumom. Dôležité je, aby ste mali čo kombinovať. Ak navštívite detský obchod, určite nakúpite správne a vďaka radám predajcu možno aj ušetríte. Povedzme si úprimne, nie vždy kupujeme to, čo skutočne aj potrebujeme.