Mobilná alebo stolová tlačiareň štítkov? Poradíme vám

0
990
Mobilná alebo stolová tlačiareň štítkov? Poradíme vám

Každá firma, ktorá začala využívať čiarové kódy sa stretla s dilemou, či kúpiť stolovú, alebo mobilnú tlačiareň štítkov a etikiet. Oba typy tlačiarní vytlačia štítky vo vysokom rozlíšení a čítačka kódov ich nemá problém dešifrovať. Rozdiel je len v spôsobe využitia, ktorý závisí od požiadaviek vašej prevádzky.

Kde kúpiť tlačiareň štítkov a etikiet

Na tlač štítkov a etikiet s čiarovými kódmi sa používajú termálne tlačiarne, ktoré dokážu tlačiť s veľmi vysokým rozlíšením. Vysoké rozlíšenie je potrebné na to, aby nemal skener čiarového kódu problémy s identifikáciou údajov zakomponovaných v kóde. Pri výbere tlačiarne sa obráťte na firmu, ktorá nielen poskytuje veľký výber tlačiarní, ale dokáže vám k ním následne dodávať spotrebný materiál vami požadovaného formátu (štítky, etikety, termo papier).

Mobilné tlačiarne štítkov a etikiet

Mobilné tlačiarne štítkov sa využívajú v prevádzkach, kde je potrebné ihneď dodať potvrdenie zákazníkovi. Ide napríklad o reštaurácie, mobilné predajne, stánky s občerstvením alebo hotelové recepcie. Napriek tomu, že mobilná tlačiareň je veľmi ľahká, odolá otrasom alebo aj pádu. Jej veľkosť neprekáža v tlači účteniek a potvrdení v takom formáte, ktorý dokáže prečítať snímač čiarových kódov alebo aj skener v mobilnom telefóne. Do týchto tlačiarní si musíte zaobstarať termo papier alebo štítky. Pri tlači pomocou termálnej tlačiarne si dávajte pozor na nestálosť vytlačených štítkov, ktoré vplyvom UV žiarenia postupne blednú.

Stolové tlačiarne štítkov a etikiet

Stolové tlačiarne by mali stačiť pre potreby menšieho skladu alebo v kuriérskej firme. Vo väčšom logistickom centre sa využívajú priemyselné tlačiarne, ktoré dokážu vytlačiť väčšie množstvo etikiet vo veľmi krátkom čase. Oproti mobilnej tlačiarni majú výhodu, že sa vyrábajú v modely klasickej termálnej tlače, ale tiež termotransferovej tlače. Druhý menovaný typ umožňuje tlačiť čiarové kódy a iné údaje na rôzne druhy papiera. Tlač totiž neprebieha pôsobením hlavy tlačiarne na médium zariadenia, ale ju zabezpečuje špeciálna TTR farbiaca páska. Zároveň je takto vytlačený údaj odolný voči pôsobeniu slnečného žiarenia. Vďaka tomu dokáže čítačka čiarových kódov naskenovať údaj na etikete aj po niekoľkých mesiacoch. Poteší vás iste aj informácia, že tento typ tlačiarne patrí medzi cenovo dostupné tlačiarne na našom trhu.