Ako vylepšiť vzhľad a funkčnosť ATV

0
10
Ako vylepšiť vzhľad a funkčnosť ATV

Úžitkové štvorkolky slúžia hlavne na prácu na poli a v ťažkom teréne. Športové si užijú priaznivci divokej jazdy a pretekov. Oba tábory majiteľov štvorkoliek túžia po tom, aby ich stroje perfektne jazdili a skvele vyzerali. Keď chcete naplno využiť potenciál štvorkolky, ktorá vám stojí v garáži, dokúpte k nej zopár kúskov príslušenstva a doplnkov.

Lepší vzhľad štvorkolky

Pre lepší vzhľad štvorkolky môžete spraviť niekoľko krokov. Prvým by mala byť kúpa prídavných svetiel. Prídavné svetlá na auto sú síce aj funkčný prvok, ale ruku na srdce, že pekne osvetlené ATV priťahuje pohľady už z diaľky. Navyše, ak radi jazdíte v hustom lese alebo v noci, prídavné svetlá zvýšia bezpečnosť vás, spolujazdcov i prípadných návštevníkov lesa. Prídavné svetlá sa delia na pracovné a výstražné. Pre štvorkolky určené na šport a zábavu sú určené svetelné rampy. Svetelná rampa sa dá kúpiť v rôznej veľkosti, napája sa na batériu a na štvorkolke vyzerá jedinečne. Ak sa rozhodnete pre iný druh prídavného svetla, napríklad pre prídavné diaľkové osvetlenie, vyberte si model s ochrannou mriežkou. Majiteľom úžitkovej ATV alebo UTV sa zídu led majáky a pracovné svetlá s magnetom.

So svetelnými rampami úzko súvisí iný doplnok k ATV. Ide ochranné rámy a kabíny. Práve na rámy sa svetelné rampy ľahko inštalujú. Rámy chránia konštrukciu štvorkolky a dodávajú stroju robustnejší vzhľad. Rampy sa dajú inštalovať aj do hornej časti kabíny. Ak vlastníte side by side štvorkolku, rám je súčasťou stroja. No vďaka prekrytiu bočných častí a zaskleniu prednej časti dokážete využiť štvorkolku počas celého roka.

Funkčnejšia štvorkolka

Medzi doplnky, ktoré urobia štvorkolku viac funkčnou patria napríklad spodné kryty na podvozok. S krytom sa nemusíte obávať prejazdu cez potok alebo bahno. Podvozok sa bude lepšie čistiť a motor je chránený. Medzi funkčné prvky patria tiež rôzne držiaky a úložné boxy. Držiaky využijú napríklad poľovníci, keďže je možné dokúpiť držiaky na pušky. Úložné priestory zväčší univerzálny ochranný rám k zadnej časti štvorkolky, ktorého súčasťou je brašna. Plastové úložné boxy môžu mať kapacitu až 120 l. S takto vybavenou štvorkolkou sa dokážete aj s batožinou vybrať do lesa na niekoľko dní.

Samostatnou kapitolou sú pracovné ATV a UTV, ku ktorým sa predávajú desiatky pracovných nástrojov. Tieto stroje sú vlastne variantom traktoru a pomocou nástrojov dokážu zvládnuť dokonca viac ako traktor. S tých najviac využívaných doplnkov spomenieme radlicu, pluh, kosačku a rozmetače.