Preliačiny nemusia vaše auto znehodnotiť

0
9
Preliačiny nemusia vaše auto znehodnotiť

Automobil je pre veľa ľudí ako člen rodiny. Každé poškodenie, či už motorické, alebo estetické berú motoristi ťažko. O to horšie pocity majú, keď ide o poškodenia viditeľné voľným okom. Na estetike vozidlu nesmierne ublížia preliačiny. Ich odstránenie nemusí byť nákladné a ani znižujúce hodnotu automobilu. Ako sa dajú preliačiny šetrne opraviť?

Preliačiny a príčiny ich vzniku

Preliačiny na karosérii a kapote vozidla vznikajú z troch príčin:

  • Nepozornosť pri parkovaní alebo po nehode.
  • Druhou príčinou je vandalizmus na aute. Kopanec od výtržníkov zanechá na karosérii značné stopy.
  • Nepríjemné je vyčíňanie počasia. Preliačiny spôsobuje krupobitie alebo popadané vetvy pri silnom vetre.

Ak bolo vaše vozidlo poškodené uvedenými spôsobmi, dokážete aj sami odhadnúť, rozsah škody. Preliačiny bez ostrých hrán alebo bez puknutého laku je možné opraviť veľmi šetrne, lacno a bez viditeľných znakov znehodnotenia. Kontaktuje servis, ktorý sa venuje opravám PDR metódou.

Oprava preliačin nemusí byť nákladná

Vyhrané majú motoristi, ktorí auto pripoistili pre prípad vandalizmu a živelných pohrôm. Poisťovňa im časť opravy preplatí. Ani ostatní motoristi nemusia zúfať. PDR metóda je jednou z najlacnejších opráv preliačin. Presnú sumu za opravu vám po obhliadke a vyčíslení dokážu v servise povedať na počkanie. Na počkanie sa dokonca dajú niektoré preliačiny opraviť. Všetko závisí od počtu preliačin a ich veľkosti.

Jemné opravy preliačin PDR metódou

Opravy preliačin PDR metódou sú veľmi jemné, precízne a nevyužívajú sa pri nich žiadne chemické látky. Vďaka šetrnosti sa nemusíte obávať, že by po oprave automobil niesol znaky poškodenia alebo stratil na hodnote. Na prvý pohľad sa zdá, že PDR metóda je jednoduchá oprava pomocou špeciálnych nástrojov. Nie je to pravda, pretože pri oprave sa musí postupovať veľmi pomaly. Preliačiny sa pri tejto metóde z karosérie vyťahujú alebo zo spodnej časti vytláčajú. Technici musia mať dlhoročnú prax a ovládať dokonale prácu s nástrojmi. PDR opravu je možné prirovnať k práci chirurga.