Horizontálne a vertikálne žalúzie s ohľadom na možnosti interiéru

0
275
Horizontálne a vertikálne žalúzie s ohľadom na možnosti interiéru

Napriek tomu, že neustále pribúdajú nové možnosti interiérového tienenia, horizontálne a vertikálne žalúzie stále vyhrávajú v obľúbenosti. Tento fakt podporuje ich skvelá cena v spojení s dizajnom, ktorý sa hodí do každej miestnosti. Pre aké žalúzie sa rozhodnúť s ohľadom na možnosti interiéru?

Horizontálne žalúzie pasujú úplne všade

Ak sa vám nechce nad možnosťami tienenia príliš rozmýšľať, zvoľte ako tienenie horizontálne žalúzie. Pasujú na všetky okná, do každého priestoru a dopĺňajú sa skvele s nábytkom v rôznom štýle. V niektorých prípadoch dokonca iné ako horizontálne žalúzie nemôžete kúpiť. Napríklad v prípade, keď sedačky a sedacie súpravy umiestnite blízko okien. V tomto prípade závesy ani vertikálne žalúzie neprichádzajú v úvahu. Horizontálne žalúzie sa vyrábajú zväčša z hliníka, ale k dispozícii máte i iné materiály. Hliník sa dá povrchovo upraviť, takže je možné vybrať z celej palety farieb. Ak ešte stále váhate či sú horizontálne žalúzie tým pravým systémom tienenia, presvedčia vás tieto argumenty:

  • Cena: hliníkové žalúzie sú najlacnejšie na trhu. Za výhodnú cenu sa dostanete k funkčnému a praktickému tieneniu.
  • Ovládanie: hliníkové žalúzie sa jednoducho ovládajú pomocou retiazky. Regulácia slnečného svitu je veľmi rýchla a vytiahnutím žalúzií až po vrchnú lištu dosiahnete plný prienik svetla do interiéru. Do miestnosti pokojne zakomponujte izbové rastliny vyžadujúce denné svetlo.
  • Na každé okno: hliníkové horizontálne žalúzie je možné namontovať na každé okno, a to pomerne rýchlo.
  • Variabilita: veľký výber farieb a rôzne možnosti úpravy (perforovanie) umožňujú splynúť so zvyškom vybavenia miestnosti.

Vertikálne žalúzie do veľkých miestností

Vertikálne žalúzie sa vyrábajú z textilných materiálov. Ich dizajn predurčuje tieto žalúzie na tienenie do veľkých miestností. Moderné zostavy a steny spolu s vertikálnymi žalúziami dotvoria komplexnosť miestnosti. Textilné vertikálne žalúzie odporúčame zavesiť k oknám, ktoré sú väčšieho formátu, napríklad francúzske okná. V menších miestnostiach a ako tienenie malých okien nemajú zmysel. Kam sa hodia vertikálne žalúzie?

  • Veľkoformátové okná, okná atypického tvaru.
  • Veľké sklenené plochy a zásuvné sklené dvere.
  • Miestnosti bohaté na voľný priestor.
  • Vertikálne žalúzie môžu slúžiť aj ako interiérový prvok na rozčlenenie miestnosti.
  • Do priestorov, kde potrebujete začleniť zaujímavý dizajnový doplnok.