Nový rok, nová figúra. Chudni a formuj hrou

0
528
Nový rok, nová figúra. Chudni a formuj hrou
Nový rok, nová figúra. Chudni a formuj hrou

Patríte do skupiny ľudí, ktorí začali stokrát cvičiť a stokrát aj rýchlo skončili? Okrem slabej motivácie môže byť na vine nudné, stereotypné a málo efektívne cvičenie. Skúste sa do tréningov pustiť ešte raz. Ale tento raz z inej strany. Spravte zo športu hru. Ako? Napríklad pomocou kruhu na cvičenie.

Kruh na cvičenie, v minulosti hra a dnes fitness štýl

Už pri pohľade na stránky e-shopov ponúkajúcich kruhy na cvičenie, napríklad top internetový obchod inSPORTline, zistíte, že kruhy na cvičenie vyzerajú úplne odlišne ako v minulosti. Kedysi lacné, plastové kruhy sa v súčasnosti zmenili na pomôcku, ktorá pomáha formovať telo a bojovať s bolesťami v oblasti celej chrbtice. Prerodu kruhu na cvičenie v takúto pomôcku pomohli rôzne vylepšenia. Kúpiť sa dajú kruhy, ktoré majú v tele zabudované masážne magnety, čím dosiahnete lepšiu stimuláciu imunitného systému a upravíte energetický balans. Ak trpíte bolesťami chrbtice, tak vsaďte na kruhy s masážnymi kolieskami. Podobne účinkuje kruh na cvičenie vlnitého tvaru, ktorý dokáže premasírovať vami zvolené partie. Kruhy na cvičenie vám pomôžu s tréningom mobility, koordinácie a rovnováhy. Podporný účinok pri cvičení má tiež balančná podložka, ktorú si môžete kúpiť ako doplnok ku kruhu.

S kruhom na cvičenie sa naučíte trénovať veľmi rýchlo

Možno sa vám zo začiatku bude zdať, že kruh nedokážete ovládať. Zväčša je tento pocit daný tým, že pohyby robíte príliš rýchlo či chaoticky. Základný postoj pre cvičenie s kruhom je rovný trup a jedna noha mierne dopredu. Rukami si kruh pridržte v bedrovej oblasti a pomaly ho rozhýbte. Následne začnite krútiť bokmi. Váhu tela premiestňujte z jednej nohy na druhú. Nikdy nezabudnite na pravidelné dýchanie. Počas prvých tréningov vám bude stačiť 10 minút cvičenia a postupne si pridávajte po jednej minúte až pokiaľ nezvládnete polhodinový tréning.

Aké prínosy majú kruhy na cvičenie pre vaše telo a zdravie

Cvičenie s kruhom uprednostňujú hlavne ženy, pretože im pomôžu zúžiť pás a bojovať proti celulitíde na bokoch. Za 20 minút cvičenia s kruhom spálite približne 200 kalórií. Nielenže schudnete, ale si aj vyformujete telo. Cvičenie s kruhom odporúčajú lekári ľuďom trpiacim skoliózou, cukrovkou, problémami s kĺbmi alebo vysokým krvným tlakom.