Viete, ako sa vyrábajú vizitky?

0
281
Viete, ako sa vyrábajú vizitky?

Jedným z prostriedkov prezentácie a propagácie firmy či fyzickej osoby sú vizitky. Je zrejmé, že to, čo dáte potenciálnemu klientovi do ruky musí spĺňať isté parametre a na prvý pohľad pútať pozornosť. Výrobu vizitiek odporúčame nechať na spoločnosť so skúsenosťami v oblasti grafiky a tlače. Do detailov graficky prepracovaná vizitka na kvalitnom papieri povie o vašej firma naozaj veľa. Viete, ako sa vizitky vyrábajú?

Grafika vizitky

Potlač môže mať vizitka z jednej alebo z dvoch strán. Obojstranné vizitky sa zväčša využívajú v prípade, ak spoločnosť potrebuje dvojjazyčnú verziu. Dbajte na to, aby všetky údaje na vizitke boli čitateľné. Dôležité je vysoké rozlíšenie obrázku resp. loga spoločnosti. Dobrý grafik rozumie psychológii farieb, navrhne vám vhodné písmo a rozloženie textu. Ak si chcete vizitku vyrobiť sami, existujú online programy, ktoré vám pri návrhu pomôžu. V súčasnosti sa stáva zaujímavým trendom vizitka s QR kódom, po jeho načítaní si klient môže všetky údaje spoločnosti uložiť do telefónu.

Výber papiera

V oblasti výberu papiera máte veľa možností. Samozrejme, že vizitka by mala byť vyrobená z papiera s vyššou gramážou, aby odolala vo vrecku pokrčeniu. Ideálna je gramáž od 200 do 350 g/m2. Klasickými materiálmi na výrobu vizitiek sú kartón a kriedový papier. Avšak originalite sa v tomto smere medze neklamú a pokojne si vyberte dekoratívny papier s lesklou povrchovou úpravou. Veľmi efektne vyzerá povrch potiahnutý fóliou. Takéto povrchové úpravy robia papier odolnejším voči poškodeniu i navlhnutiu.

Rozmery vizitky

Samozrejme, že vizitka musí mať také rozmery, aby boli všetky údaje dobre viditeľné a zároveň sa vizitka zmestila do ruky i do vrecka. Vizitky sa štandardne vyrábajú vo veľkosti 9 x 5 cm alebo 8,5 x 5,5 cm. Iné rozmery by boli kontraproduktívne.

Kde vizitky vytlačiť

Vytlačiť vizitku doma na malej tlačiarni nie je rozumné. V prvom rade by ste nedosiahli požadovanú farebnú diverziu a ani potrebné rozlíšenie. Doma zároveň nedokážete vizitky narezať rovno alebo vytvoriť zaokrúhlené okraje. Možno vás odrádza to, že by ste museli kvôli výrobe a tlači vizitiek strácať čas behaním po meste. Potešíme vás, pretože vizitky je možné dať vytlačiť prostredníctvom online objednávky. Na stránkach spoločnosti justprint viete celú objednávku prispôsobiť vašim požiadavkám. Môžete si vybrať papier, úpravu i farbu a domov vám behom pár dní prídu kvalitne vytlačené, vkusne zabalené vizitky.