Počasie komplikuje aj jazdu po diaľnici, D1 má obmedzenia

0
247

TRENČÍN 12. februára (WEBNOVINY) – V Trenčianskom kraji od skorého rána prší takmer vo všetkých okresoch. V okolí Myjavy, Nového Mesta nad Váhom a na kopcoch v okrese Trenčín padá dážď so snehom.

Polícia pre zlé počasie znížila rýchlosť na diaľnici D1 od Nového Mesta nad Váhom po Dubnicu nad Váhom na 100 kilometrov za hodinu. Ako informoval Milan Halás zo Správy ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja, vážne problémy zatiaľ nezaznamenali, všetky cesty v kraji sú zjazdné. V teréne je momentálne sedem posýpacích vozidiel.

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné. Povrch vozoviek je prevažne mokrý. Cesty I., II. a III. triedy na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý.

Odporúčame:

Sever Slovenska môže zasypať sneh, hrozia aj záplavy

Bratislavské odhŕňače sú v pozore, mesto prekvapil sneh

Obmedzenia aj nehody

Diaľnica D1 v úseku Senec – Trnava je pre dopravnú nehodu čiastočne uzavretá. Cesta I/59 na úseku Ružomberok – Korytnica je uzatvorený pre vozidlá dlhšie ako 10 metrov. Pre silný dážď je znížená dohľadnosť do 100 metrov v okolí Bratislavy, Triblaviny, Hlohovca, Fričoviec a Korytného.

Posunuté stredové zvodidlá a havarované autá skomplikovali v stredu skoro ráno aj premávku na diaľnici D1 neďaleko výjazdu na Senec. Časť diaľnice v smere z Bratislavy v týchto chvíľach uzavreli, aby odstránili následky nehody, uviedol bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff. Premávku policajti odkláňajú na Senec. Nehoda sa stala krátko pred 06:00.

Dvadsaťšesťročný vodič poľského kamióna, ktorý išiel smerom do Bratislavy, narazil do stredových zvodidiel a tie sa posunuli do protismeru. Podľa prvotných informácií do posunutých zvodidiel následne v protismere narazil 34-ročný vodič Opla Astra a o rok mladší vodič nákladného Iveca zišiel z cesty. Ako informoval Szeiff, dve osoby sa ľahko zranili a previezli ich do jednej z bratislavských nemocníc. Presné okolnosti nehody a mieru zavinenia vyšetrujú.

Vrstva kašovitého snehu

V hornatejších oblastiach stredného a východného Slovenska je povrch vozoviek pokrytý vrstvou kašovitého až utlačeného snehu v hrúbke do 3 cm. Na ceste II/578 v úseku Skalka – Kremnica a na cestách III. triedy v oblasti Žarnovice a Kremnice sa miestami nachádza vrstva zľadovateného snehu v hrúbke 1 až 2 cm. V okrese Malacky je na cestách II. tried vrstva kašovitého snehu do 1 cm.

Horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne mokrý. Pezinská Baba, Huty, Hriňová a Herlianske Sedlo majú na vozovke kašovitý až utlačený sneh v hrúbke do dvoch centimetrov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.