Zatočte s vráskami

0
2
Zatočte s vráskami
Zatočte s vráskami

Hovorí sa, že vek je len číslo. Pravdou ale je, že prvé vrásky vedia vek pripomenúť veľmi dôrazne. Aj preto sa ich vznik snaží každá žena oddialiť. Nemusíte ísť na plastickú operáciu, ak sa o pleť dôkladne staráte výskyt vrások môžete oddialiť.

Vrásky sú prirodzenou súčasťou starnutia. Vplyv na ich vznik má ale aj množstvo ďalších faktorov. Najčastejšie sa vyskytujú na pokožke, ktorá je vystavená slnku, teda na tvári a krku.

Vplyv na tvorbu vrások má aj genetika, štruktúra pleti, životný štýl, vplyv prostredia a aj starostlivosť o pleť. Všetky faktory neovplyvníte, ale niektoré áno a na tie by ste sa mali zamerať.

Ako na vrásky – starostlivosť o pleť

Skôr ako sa zameriate na oddialenie vrások je dôležité aby ste sa neliečili na niektoré kožné problémy. Liečba rosacey, akné alebo iných kožných ochorení je dôležitejšia než vrásky. Z toho dôvodu by ste sa mali najskôr porozprávať s lekárom a až následne si vybrať vhodnú anti-aging kozmetiku.

Kyselina hyalurónová

Vrásky vznikajú keď pokožka stráca pružnosť, stáva sa krehkejšou a vysušuje sa. Môže za to hlavne nízka tvorba kyseliny hyalurónovej, ktorej produkcia vekom klesá. Môžete ju doplniť vhodnými prípravkami, ktoré obsahujú hydratačné zložky. Okrem hyalurónu to môže byť aj glycerín alebo kozmetika s obsahom morských rias.

Kolagén

Kolagén udržuje pokožku pevnú, pružnú a podporuje obnovu kožných buniek. Vekom ale stráca stabilitu a rozpadá sa. Výsledkom je ochabnutá a vráskavá  pokožka. Zaraďte do starostlivosti o pleť kozmetiku s obsahom kolagénu. Ak sa rozhodnete užívať kolagén aj vo forme tabletiek zamerajte sa na hydrolyzovaný kolagén, ktorý je pre organizmus stráviteľnejší.

Retinol

Retinol je derivát vitamínu A, ktorý má na pokožku množstvo priaznivých účinkov. Rozjasňuje pleť, vyrovnáva pH pokožky, podporuje regeneráciu kožných buniek, zvyšuje jej pružnosť, reguluje mastnotu kože a pomáha aj pri akné. Podporuje aj tvorbu kolagénových vlákien, zmierňuje viditeľnosť pigmentových škvŕn a vyhladzuje jemné vrásky. Pri aplikácii produktov s retinolom si ale dajte pozor, môže spôsobiť začervenanie až podráždenie pleti a preto je potrebné naň pleť privykať postupne.

Anti-aging kozmetiku by ste mali zaradiť do starostlivosti o pleť ešte skôr ako sa objavia prvé vrásky. Ich výskyt tak môžete oddialiť. Ak už vrásky máte môžete kozmetikou zmierniť ich viditeľnosť a zjemniť ich. Výsledky ale uvidíte až po pár týždňoch – mesiacoch pravidelného používania.