Kresťanskí demokrati plesali v Ružinove

0
489

BRATISLAVA 8. februára (WEBNOVINY) – Na 5. Bratislavskom plese kresťanských demokratov v noci z piatka na sobotu v Ružinove tancovali viacerí politici. Nechýbal predseda KDH Ján Figeľ, či krajský šéf strany a starosta Ružinova Dušan Pekár. Predseda KDH rád tancuje, a to najmä spoločenské i ľudové tance zo Zemplína a Šariša. Voľakedy, za mlada aj spieval v čaklovskom folklórnom súbore na rodnom Zemplíne. “Napriek rokom života v zahraničí, napriek cestám po svete, srdce zostáva ukotvené tam, kde bolo najviac formované a naplnené,” povedal pre portál Webnoviny.sk. Figeľa vytancovali v noci dievčatá z Folklórneho súboru Karpaty i moderátorka večera. Vraj boli prekvapené, ako to podpredsedovi slovenského parlamentu ide!

Na plese bola výborná hudba, profesionálne spoločenské tance, spomínaný súbor Karpaty, prezentácia a degustácia karpatských vín. A hlavne, bola tam výborná atmosféra. Na plese tancovala aj viceprimátorka Bratislavy Viera Kimmerlingová, bratislavský vicežupanan Martin Bertu, ale aj bývalý minister školstva Eugen Jurzyca. Sála Kultúrneho domu v Ružinove bola plná, záujem bol vyšší ako pred rokom. Pri vstupe do sály každá dáma dostala na privítanie bielu ružu od ružinovského starostu ako hostiteľa večera. Keď sa Figeľ stal predsedom, hnutie sa totiž vrátilo k bielej farbe ako k základnej, nosnej. “Biela je lepšia!”, hovorievajú odvtedy kresťanskí demokrati.
Plesy KDH vo fašiangovom období slúžia podľa Figeľa na stretávanie sa ľudí, nielen členov a sympatizantov hnutia. “Hnutie nie je administratívnou štruktúrou, ale živým spoločenstvom ľudí, ktorí zdieľajú podobné hodnoty a presvedčenie v osobnom a verejnom živote. Aj plesy a podujatia cez rok pomáhajú formovať a komunikovať takéto živé spoločenstvo,” povedal Figeľ pre portál Webnoviny.sk s tým, že práve vďaka vernosti a vytrvalosti svojich ľudí prežilo KDH už 24 rokov v službe verejnému záujmu, ako jediný v parlamente kontinuálne zastúpený politický subjekt na Slovensku od pádu komunizmu. “Nie sme najlepší, ale široko-ďaleko lepších nenájdete! Táto reklama je pravdivá. A v jednej vete spája dve cnosti: skromnosť a hrdosť,” povedal.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.