Merkelová chce vytvoriť vlastnú európsku komunikačnú sieť

0
324

BERLÍN 15. februára (WEBNOVINY) – Nemecká kancelárka Angela Merkelová chce na škandál okolo údajného odpočúvania svojho mobilného telefónu reagovať vytvorením vlastnej celoeurópskej komunikačnej siete.

Chce sa tak vyhnúť tomu, aby dáta prechádzali aj cez zariadenia v Spojených štátoch. O tomto nápade plánuje rokovať s francúzskym prezidentom Francoisom Hollandom.

„Vo Francúzsku sa budeme rozprávať o tom, ako môžeme zachovať vysokú úroveň ochrany dát,“ uviedla v sobotu pravidelnej rozhlasovej relácii. „Musíme urobiť viac pre ochranu dát v Európe, o tom niet pochýb,“ dodala.

Odporúčame aj:

Merkelová tvrdí, že sa s USA vo veci odpočúvania rozchádzajú

Merkelová chce vedieť, či jej Američania odpočúvali telefón

Kauzu okolo masového sledovania komunikácie miliónov Američanov zo strany americkej Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA) odhalil jej bývalý spolupracovník Edward Snowden, ktorý neskôr dostal azyl v Rusku.

Jeho informácie zverejnil dnes už bývalý komentátor britského denníka The Guardian Glenn Greenwald. Podľa nich USA ilegálne sledovali viaceré európske vlády, ich lídrov vrátane Merkelovej, ale i milióny bežných občanov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.