Časť Slovenska ohrozuje búrlivý vietor, má aj nasnežiť

0
181

BRATISLAVA 11. februára (WEBNOVINY) – Utorok bude v znamení dažďa a búrlivého vetra, pred ktorým meteorológovia varujú výstrahou prvého stupňa. Informuje o tom na svojej stránke Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

SHMÚ upozorňuje na prudký a búrlivý vietor prvostupňovou výstrahou. Platí pre vybrané oblasti Banskobystrického, Košického, Prešovského a Žilinského kraja do 15:00 hodiny.

Vietor môže nabrať na rýchlosti od 72 do 94 kilometrov za hodinu. Na ostatnom území hlási južný, na juhozápade popoludní severozápadný vietor s rýchlosťou do 20 kilometrov za hodinu.

Cez deň bude prevažne zamračené a na mnohých miestach hrozí dážď, v polohách približne nad 1200 metrov nad morom treba očakávať aj sneženie. Najvyššia denná teplota vystúpi na 4 až 9 stupňov Celzia, teplota na horách vo výške 1500 metrov dosiahne okolo 0 stupňov Celzia.

SHMÚ zároveň vydalo aj výstrahu prvého stupňa na stredu, ktorou ľudí varujú pred snežením. Výstraha platí pre severnú časť Slovenska, konkrétne pre niektoré okresy Trenčianskeho a Žilinského kraja od 9:00 hodiny do 24:00 hodiny.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.