Doplnky pre golfistov: Ochrana i štýl na ihrisku

0
10
Doplnky pre golfistov: Ochrana i štýl na ihrisku
Doplnky pre golfistov: Ochrana i štýl na ihrisku

Doplnky pre golfistov nie sú len praktickými fashion doplnkami, ale aj dôležitou súčasťou pre ochranu zraku či hlavy. Bez ohľadu na to, či ste muž, alebo žena, existuje mnoho módnych doplnkov, ktoré budú po pridaní do golfového outfitu veľmi štýlové a dodajú vám pocit komfortu. Pamätajte však na to, že obliekanie v golfe podlieha etikete a pravidlám daného klubu.

Ochrana pred nepriazňou počasia

Ani tie najlepšie golfové palice vám nepomôžu pri údere, ak sa nebudete cítiť dobre alebo vás potrápi počasie. Myslite na to, že golfové oblečenie je pre hráča rovnako dôležité ako golfové loptičky a tréning. Súčasťou oblečenia sú doplnky, ktoré chránia pred slnkom či dažďom.

Jedným z najdôležitejších doplnkov pre golfistov je klobúk. Je ochranou proti všetkým poveternostným situáciám a zároveň dodáva vzhľadu šmrnc. Pre mužov sú vhodné klasické golfové klobúky, tzv. fedora alebo bucket hat. Ženy si môžu vybrať z rôznych typov klobúkov. Preferované sú u nich šiltovky, ktoré často nahrádzajú šatkami.

Ďalším dôležitým doplnkom sú slnečné okuliare. Chránia oči pred slnkom a zlepšujú vnímanie kontrastu, čo je dôležité pre presné odhady vzdialenosti. Pri výbere slnečných okuliarov sa zamerajte na to, aby mali kvalitné sklá s UV filtrom a neskresľovali pohľad. Pri hre sú slnku vystavené ruky, ktoré by ste okrem natierania krémom mali chrániť aj rukavicami. Golfové rukavice nielen chránia pred slnkom, ale tiež bránia, aby sa dlane šmýkali a umožňujú, aby ste správne a pevne uchopili golfové palice. Rukavice sa vyrábajú z rôznych materiálov ako je prírodná či syntetická koža a textílie.

Doplnky pre štýl a pohodlie

Okrem ochranných funkcií plnia doplnky aj estetickú funkciu. Môžu dodať vášmu outfitu módny vzhľad a vyjadriť váš osobný štýl. Aké doplnky v tomto smere vybrať? Pre mužov sú k dispozícii rôzne opasky, kravaty a motýliky, ktoré dodajú sofistikovaný a elegantný look. Ženy môžu taktiež nosiť ženské kravaty alebo už spomínané šatky uviazané okolo krku či zápästia.

Medzi doplnky sa zaraďujú aj golfové topánky. Tie sú dôležité pre stabilitu a lepší odraz nôh pri hre. Mali by mať pevnú podrážku a dobre sedieť na nohe. Topánky sa vyrábajú s alebo bez kovového hrotu, môžu mať spiky, ktoré sa dajú vybrať alebo sú napevno pripevnené k podošve. Zabudnúť nesmieme ani na golfový bag. Ten umožňuje prenášať golfové loptičky, palice a iné vybavenie. Opäť si môžete vybrať z odolných kožených tašiek alebo lacnejších zo syntetickej kože.

Autor: Gabriela Kudláčová