Ako predĺžiť životnosť batérie v elektrobicykli

0
2
Ako predĺžiť životnosť batérie v elektrobicykli
Ako predĺžiť životnosť batérie v elektrobicykli

Elektrobicykel nie je len pohodlný a cenovo dostupný, ale predstavuje aj možnosť objavovať miesta a oblasti, ktoré by ste pravdepodobne autom nikdy neobjavili. Jeho výhody sa najlepšie prejavujú v rušných mestách a pri každodenných cestách do práce. Pre tých, ktorí si užívajú tento pohodlný spôsob dopravy alebo uvažujú o jeho získaní, tu sú užitočné tipy na predĺženie životnosti batérie.

Batéria elektrobicykla ukladanie a nabíjanie

Batéria alebo akumulátor je kľúčovým technickým zariadením, ktoré uchováva energiu pre pohon vášho elektrobicykla. Aby však batéria slúžila dlho a efektívne, je potrebné venovať pozornosť niekoľkým jednoduchým pokynom.

Správne ukladanie na zimu

Pred zimným obdobím nabite batériu na približne 50% a skladujte ju na chladnom a suchom mieste. Optimálne je batériu skladovať mimo elektrobicykla, čím sa minimalizuje riziko nechcenej aktivácie.

Snažte sa udržiavať batériu minimálne na 20%

Predchádzajte hlbokému vybitiu batérie, ktoré postupne môže znížiť jej kapacitu a životnosť. Vždy ju nabíjajte skôr, ako sa úplne vybije.

Nenabíjajte hneď po jazde

Po jazde dajte batérii chvíľu vychladnúť pred tým, než ju začnete nabíjať. Týmto minimalizujete rýchlosť jej degradácie.

Chráňte pred extrémnymi teplotami

Vysoké alebo nízke teploty môžu negatívne ovplyvniť životnosť a výkon batérie. Vyhnite sa dlhodobému vystaveniu priamemu slnečnému žiareniu alebo extrémnym zimným podmienkam.

Nenabíjajte úplne

Ak nie je potrebné naplniť batériu úplne (napríklad pred krátkou jazdou), nabíjajte ju len na maximálne 80% kapacity. Vyššie nabitie zvyšuje vnútorný odpor a zrýchľuje degradáciu batérie.

Dodržiavaním týchto jednoduchých tipov môžete predĺžiť životnosť batérie vo vašom elektrobicykli a naplno si užiť jeho výhody.