Zbavte sa kuny spod kapoty auta rýchlo a bezpečne

0
3
Zbavte sa kuny spod kapoty auta rýchlo a bezpečne
Zbavte sa kuny spod kapoty auta rýchlo a bezpečne

Vedeli ste o tom, že kuna patrí do čeľade lasicovitých? Kuny sú zvedavé zvieratá, ktoré trávia väčšinu času na lesnej pôde a živia sa malými cicavcami ako sú hraboše či zajace. No radi sa živia tiež orechmi, bobuľami, a dokonca i zdochlinami. Kuna je mimoriadne citlivá na fragmentáciu lesov, no dokáže sa prispôsobiť širokému spektru lesných typov na svojom území.

Špecifické správanie sa kún

Kuny najviac lovia za úsvitu a súmraku, keď sú dravé zvieratá najaktívnejšie. Za zmienku stojí fakt, že kuny trávia veľa času na stromoch, no väčšinu lovu vykonávajú na zemi. Silnými pachovými žľazami označujú pachové stopy od stromu k stromu., pričom patria medzi výborných plavcov i potápačov zároveň.

Zaujímavosti o kunách:

  • Počas leta je ich strava tvorená asi z 30% bobuľami a ovocím.
  • Počas leta a jesene si ukladajú jedlo, aby si urobili zásoby na zimu.
  • Verí sa, že kuny borovicové prišli do Británie okolo roku 10 500 pred Kristom, na konci poslednej doby ľadovej.
  • Kuna lesná je tiež škodca, a teda človekom nežiaduca.

Pozor na vaše auto!

Pýtate sa ako sa zbaviť kuny? Dôležité je chrániť si vozidlo pred nečakanými škodami, a to vďaka odpudzovačom, ktoré fungujú v podstate okamžite a predovšetkým bezpečne. Či už parkujete vo vlastnej garáži alebo vonku, základom je, aby bolo auto chránené, a to pomocou ultrazvukového odpudzovaču kún, ktorý funguje na princípe vysielania ultrazvukových signálov, ktoré sú pre kuny, ale aj ďalšie hlodavce mimoriadne nepríjemné, a teda vozidlo opúšťajú. Odpudzovač kún do auta vysiela pulzujúce agresívne ultrazvukové vlny, ktoré zvieratá vnímajú ako veľmi rušivé a nepohodlné. Zariadenie dokáže odplašiť hlodavce, psy, mačky, hmyz i vtáky. Obsahuje otočný ovládač, ktorým sa dá plynule nastaviť vysielaná frekvencia až do 40kHz.