Najviac sa sv. Valentín slávi na východe a juhu Slovenska

0
429

BRATISLAVA 10. februára (WBN/PR) – Sviatok sv. Valentína má najsilnejších zástancov na východnom Slovensku. Západ v tomto smere pokrivkáva. Takto možno zhodnotiť minuloročný záujem o kvety, víno alebo kondómy v jednotlivých regiónoch v týždni pre Valentínom.

“Kým predaje rezaných kvetov v obchodoch Tesco v týždni pred Valentínom stúpli na východnom Slovensku v porovnaní s bežným týždňom o takmer 65 percent, na západe nárast presiahol len 40 percent,” hovorí Igor Ivanecký, analytik spoločnosti Dunnhumby, ktorá spracováva informácie z predajov prostredníctvom vernostného programu Clubcard. “Práve sviatok zamilovaných dokazuje, že naša stratégia prispôsobovať predajne na mieru jednotlivým regiónom je správnou cestou bližšie k zákazníkovi,” konštatuje Zuzana Lošáková, hovorkyňa spoločnosti Tesco Stores SR, a.s.

Druhý najviac “provalentínsky” región predstavuje južné Slovensko. V kategórii kondómov dokonca juh predbehol i východné Slovensko. V týždni pred sviatkom záujem o tento tovar stúpol o asi pätinu – o pár percentuálnych bodov viac ako na východnom Slovensku. Na západe záujem o kúpu kondómov stúpol pred Valentínom asi o desatinu v porovnaní s bežným týždňom.

“Zákazníci viac siahajú po rosé vínach, sektoch a šumivých vínach, prípadne po likéroch, ” pridáva sa David Matejov, obchodný manažér spoločnosti Tesco Stores SR, a.s. Záujmu zákazníkov sa pred Valentínom v rovnakej miere tešia i bonboniéry predovšetkým v tvare srdca. “Práve preto sme na vybrané bonboniéry a dezerty pred Valentínom pripravili atraktívne zľavy,” pokračuje David Matejov. Očakávaným hitom v tejto kategórii budú napríklad bonboniéry Milka či Lindor Heart Milk. I tento rok sa k slovu na sv. Valentína dostanú aj hračky – napríklad plyšové medvedíky či srdcia.

So špeciálnym valentínskym tipom prichádza aj Tesco mobile. Práve teraz získa zákazník dve predplatené SIM karty za cenu jednej. Ak druhú kartu podaruje svojej milovanej polovičke, môže si s ňou volať úplne zadarmo a vyznávať lásku donekonečna. Môžu si tak navzájom darovať to najcennejšie – svoj čas a byť si nablízku aj keď to práve nejde osobne. Pre aktiváciu bezplatných volaní na čísla Tesco mobile stačí SIM kartu prepojiť s kartou Clubcard.

Nárast predajov rezaných kvetov v týždni pred Valentínom:

Región / Zaokrúhlený nárast predajov
Západ 40 %
Sever 55 %
Juh 50 %
Východ 65 %

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.