Betónové stĺpiky a kovová plotová výplň ako ideálne spojenie pre oplotenie

0
2
Betónové stĺpiky a kovová plotová výplň ako ideálne spojenie pre oplotenie
Betónové stĺpiky a kovová plotová výplň ako ideálne spojenie pre oplotenie

Pred rodinnými domami sú vidieť rôzne typy oplotenia, ale kovové a betónové ploty jednoznačne vedú. Ak sa neviete medzi týmito dvomi druhmi oplotenia rozhodnúť, môžete spraviť kompromis v podobe betónových stĺpikov s plotovou výplňou z kovu. Táto kombinácia prináša veľa výhod, ktoré ju robia ideálnym riešením pre moderné i tradičné stavby.

Betón i kov sú trvanlivé a pevné materiály

Jednou z hlavných predností betónových stĺpikov je ich mimoriadna trvanlivosť a pevnosť. Betón je známy svojou odolnosťou voči poveternostným vplyvom, vlhkosti a mechanickému poškodeniu. Betónové stĺpiky tak zabezpečujú stabilný a pevný základ. Sú vlastne náhradou za betónové ploty. Môžete z nich vyrobiť dekoratívne oplotenie alebo bezpečnostný plot.

Ako kovová výplň do stĺpikov sa používajú rôzne materiály, najčastejšie ide o hliník a oceľ. Spolu s betónom tvoria uvedené materiály pevný plot, ktorý sa dá dizajnovo prispôsobiť zvyšku exteriéru. Kovové výplne sú ošetrené povrchovou úpravou a antikoróznou ochranou. Týmto spôsobom je zabezpečená odolnosť voči korózii a plot vám vydrží približne 30 rokov.

Kombinované ploty sú veľmi estetické

Kombinácia betónu a kovu ponúka takmer neobmedzené možnosti dizajnu. Betónové stĺpiky môžu byť hladké alebo mať rôzne textúry a vzory, čím sa dajú prispôsobiť štýlu okolitej architektúry. Kovová plotová výplň je tiež extrémne variabilná. Vybrať je možné jednoduché kovové priečky, ale tiež bohato zdobené a ornamentálne. Táto rozmanitosť umožňuje vytvoriť oplotenie, ktoré dokonale ladí s domom, záhradou či firemným areálom.

Kombinované ploty a údržba

Podobne ako ploty z betónu alebo vyvýšené betónové záhony sa aj kombinované ploty jednoducho udržiavajú. Betón je materiál, ktorý nevyžaduje časté opravy a ani špeciálne ošetrenie. Pravidelné čistenie a príležitostné obnovenie povrchovej úpravy kovových častí je dostačujúce na udržanie plotu v perfektnom stave takmer po celý život. Nutné je však vybrať dodávateľa, ktorý zrealizuje stavbu plota profesionálne a dodá kovovú výplň s práškovou a inou úpravou. Vyberte si spoločnosti, ktoré vedia zrealizovať stavby na kľúč, realizujú predaj zeminy a iných materiálov, montujú a zabezpečujú servis. Kovové prvky, ak sú správne ošetrené pri výrobe, sú odolné voči hrdzi a iným formám degradácie. Prípadné škrabance alebo poškodenia sa dajú ľahko opraviť.

Kombinované ploty a náklady

Ploty z betónu i kombinované ploty nepatria medzi najlacnejšie. Avšak počiatočné náklady na výrobu a inštaláciu plota sa vrátia v podobe dlhodobej ekonomickej výhodnosti. Vďaka trvanlivosti a nízkym nárokom na údržbu sa vám investované peniaze po nejakej dobe vrátia. Investícia do kvalitného oplotenia sa tiež pozitívne prejaví na hodnote nehnuteľnosti. Esteticky príjemné a bezpečné oplotenie výrazne zvýši atraktivitu a trhovú hodnotu objektu.

Autor: Gabriela Kudláčová