Leto v horách – so štvorkolkou si užijete kopec zábavy

0
2
Leto v horách - so štvorkolkou si užijete kopec zábavy
Leto v horách - so štvorkolkou si užijete kopec zábavy

Leto je ideálnym obdobím na turistiku a iné aktivity v horách. Čerstvý vzduch, nádherné výhľady a šum potokov lákajú milovníkov prírody i nadšencov pre dobrodružstvo. Ak hľadáte adrenalínový zážitok a chcete si užiť hory naplno, vyskúšajte toto leto prežiť v horách v sedle štvorkolky.

Prekonajte hranice zábavy a dobrodružstva

Štvorkolky sú všestranné stroje, ktoré vám umožnia preskúmať aj tie najodľahlejšie kúty hôr. Vďaka robustnej konštrukcii a silnému motoru hravo zvládajú náročný terén, prejdú bez problémov cez rozmočené bahno i sypký štrk. So štvorkolkou sa dostanete tam, kam by ste sa na bicykli alebo pešo nikdy nedostali. Štvorkolka vám otvorí nové horizonty a umožní vám spoznať aj tie najviac neprístupné miesta v horách.

Zažite jazdu plnú adrenalínu

Jazda na štvorkolke v horách je plná vzrušenia a adrenalínu. Môžete si vychutnať rýchlu jazdu po širokých lesných cestách a lúkach, prekonávať prekážky v teréne a naplno si užiť úchvatné výhľady z vrcholkov hôr. Skvelé je, že nákladné modely majú dostatok miesta na uloženie veľkého nákladu. Vďaka tomu smiete stráviť v lese niekoľko dní a nič vám nebude chýbať. Alebo na korbu štvorkolky can am naložte poľovnícku výbavu a obohaťte svoju zbierku trofejí.

Štvorkolky ideálne aj na rodinné výlety

Jazda na štvorkolke je skvelým spôsobom, ako stráviť čas s priateľmi a rodinou. Môžete zorganizovať výlet do hôr a spoločne preskúmať všetky krásy, ktoré ponúkajú. Zamerajte sa na priestrannejšie nákladné štvorkolky UTV alebo side by side štvorkolky.

Nikdy však nezabúdajte na bezpečnosť. Pred jazdou skontrolujte technický stav štvorkolky a uistite sa, že máte dostatok paliva. Vždy jazdite opatrne a rešpektujte ostatných návštevníkov hôr. Jazdite len tam, kam majú štvorkolky povolený vstup. Dôležitým pravidlom bezpečnosti je nosenie ochrannej helmy a kombinézy s chráničmi.

Pár tipov na výlety so štvorkolkou

Overte si povolenie a vjazd do Slovenského raja. Ide o nádherný národný park s hlbokými roklinami, vodopádmi a malebnými turistickými chodníkmi. Alebo si zajazdite v našich najvyšších horách Vysoké Tatry. Po odstavení vozidla vyskúšajte turistiku a horolezectvo. Na skok od Bratislavy sa rozprestierajú Malé Karpaty. Krásne lesy a nenáročný terén je ako stvorený pre začiatočníkov.

Na jazdu v horách sú určené mnohé modely štvorkoliek. Ich výbavu a dokonca aj vzhľad môžete prispôsobiť svojim predstavám. Kliknite na https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html a využite možnosť vytvorenie vlastnej štvorkolky.

Autor: Gabriela Kudláčová