Štvrtkové teploty vystúpia nad nulu, cesty sa môžu šmýkať

0
360

BRATISLAVA 13. februára (WEBNOVINY) – Za frontálnym rozhraním, ktoré postúpi ďalej na východoseverovýchod, sa nad našou oblasťou bude nachádzať nevýrazné tlakové pole.

Vo štvrtok bude na Slovensku prevažne polooblačno. Na východe oblačno až zamračené. Na strednom a východnom Slovensku sa miestami objaví slabé sneženie alebo
dážď so snehom, na juhu dážď. V nižších polohách západného a stredného Slovenska možno čakať miestami hmlu alebo nízka oblačnosť.

Najvyššia teplota vystúpi na 1 až 6 stupňov Celzia, v južnej polovici západného a stredného Slovenska pri slnečnom počasí na okolo 8 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m sa bude pohybovať okolo 0 stupňov.

Zafúka slabý premenlivý, na juhozápade prevažne juhovýchodný vietor rýchlosťou 5 až 20 km/h. Na hrebeňoch Tatier však meteorológovia varujú pred silným vetrom, vydali preto výstrahu prvého stupňa, ktorá platív noci zo štvrtka až do piatkového rána.

Pozor si treba dávať taktiež na poľadovicu, výstraha pred ňou platí v ranných hodinách v západnej a strednej časti Slovenska.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.