Mrznúcim ľuďom na kyjevských barikádach pomôžu mladí z SDKÚ

0
353

BRATISLAVA 6. februára (WEBNOVINY) – Bratislavčania budú môcť vo štvrtok pomôcť demonštrantom na Ukrajine zbierkou šatstva.

Šatstvo budú zbierať na Hviezdoslavovom námestí členovia mládežníckej organizácie SDKÚ-DS Nová generácia. Ako povedal dnes pre agentúru SITA podpredsedu SDKÚ-DS Ivan Štefanec, zbierka bude organizovaná pre statočných ľudí, ktorí bránia demokraciu.

“Chceme im pomôcť vyzbieraním oblečenia, ktoré odnesieme na Ukrajinu,” povedal s tým, že ľudia, ktorí mrznú na barikádach, si zaslúžia nielen morálnu, ale aj takúto hmotnú podporu.

“Verím, že bude užitočná. Je to konkrétny prejav solidarity ľuďom, ktorí sa neboja niečo urobiť pre svoju krajinu a dať jasne najavo, kam patria. Je našou povinnosťou prejaviť svoj názor,” povedal.

Ukrajina sa zmieta v najhorších nepokojoch od získania nezávislosti od Sovietskeho zväzu začiatkom 90. rokov. Dôvodom je nespokojnosť s vládou a prezidentom, ktorý koncom novembra, očividne na tlak Ruska, nepodpísal prelomové dohody s EÚ.

Krátko na to vypukli v Kyjeve demonštrácie, ktoré eskalovali v polovici januára po prijatí kontroverznej legislatívy, ktorá sprísňovala podmienky masového zhromažďovania. Parlament zákony pod tlakom nepokojov napokon zrušil.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.