Kucapaca v Jelšave, rodinná oslava sa skončila streľbou

0
369

BRATISLAVA 9. februára (WEBNOVINY) – Poriadna kucapaca sa strhla v nedeľu nadránom v Jelšave v okrese Revúca, informuje v nedeľu webový portál denníka Nový Čas Čas.sk.

Najskôr Ján (70) postrelil priateľa vnučky, potom mu syn (50) strelil vzduchovkou do hlavy. Incident sa stal po víkendovej oslave narodenín jedného člena rodiny. Marek B. (29), ktorý je priateľom vnučky Jána K., odprevadil v nedeľu okolo druhej hodiny rannej starého pána domov.

Keď sa po chvíli išiel presvedčiť, či spí, stretli sa vo dverách. Dôchodca z nezistených príčin z krátkej guľovej zbrane vystrelil na Mareka a trafil ho do ramena. Postrelený muž ušiel. Podľa predbežného vyjadrenia lekárov sa bude zo zranenia liečiť sedem až 12 dní.

Incident podľa portálu Čas.sk pokračoval. Dôchodcov syn Ján K. mladší (50) vo vedľajšom vchode domu zo vzduchovky vystrelil na svojho otca a trafil ho do hlavy. Zraneného dôchodcu odviezli do banskobystrickej nemocnice.

“Polícia obidva prípady zatiaľ vyšetruje ako ublíženie na zdraví. Zbrane boli zaistené a pôjdu na expertízu,” povedala pre Čas.sk banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Petra Vašková.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.