Cesty sú jeden ľad, víkend prinesie vysoké teploty

0
452

BRATISLAVA 6. februára (WEBNOVINY) – Víkend bude na Slovensku teplý, teploty sa budú pohybovať nad nulou. Na svojej stránke o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

Počasie u nás ešte čiastočne ovplyvní rozpadávajúci sa oklúzny front.

Vo štvrtok čaká Slovensko veľká, popoludní od západu postupne zmenšená oblačnosť. Dopoludnia sa miestami, popoludní ojedinele môžu vyskytnúť slabé zrážky, prevažne mrznúce, na východe aj snehové. Do 12. hodiny hrozí tvorba poľadovice, pred ktorou vydali meteorológovia i výstrahu prvého stupňa.

Najvyššia denná teplota dosiahne 0 až 5, na juhozápade miestami okolo 7 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 m sa bude pohybovať okolo -2 stupňov. Zafúka prevažne južný vietor do rýchlosti 20 km/h.

Po prednej strane nízkeho tlaku nad Severným morom a západnou Európou bude k nám prechodne prúdiť od juhozápadu o niečo teplejší a suchší vzduch.

V piatok bude prevažne polooblačno, v nižších polohách miestami nízka oblačnosť alebo hmlisto. Ojedinele sa objavia slabé zrážky.

Denná teplota vystúpi na +2 až +7, na juhozápade miestami okolo až +9 stupňov. Fúkať bude juhovýchodný až južný vietor rýchlosťou 5 až 20 km/h, na západe 15 až 30 km/h, v nárazoch miestami až 55 km/h.

Zvlnené frontálne rozhranie bude smerovať cez naše územie na východ.

V sobotu má byť oblačno až zamračené, miestami sa môže vykytnúť občasný dážď, na horách od cca 1100 m
aj sneženie. Cez deň budú od západu zrážky ubúdať a oblačnosť sa zmenšovať.

Teplomer počas dňa ukáže +3 až +8 stupňov. Zafúka prevažne južný vietor rýchlosťou 5 až 20 km/h.

Cez vnútrozemie bude rýchlo smerovať na východ plytká brázda so studeným frontom.

V nedeľu hlásia veľkú oblačnosť až zamračené, na mnohých miestach dážď, na horách sneženie.
Cez deň má byť v západnej polovici krajiny postupne malá oblačnosť bez zrážok. Denná teplota dosiahne +2 až +7, na juhozápade +9 stupňov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.