Zemanovi pučisti kvôli klamstvu odišli z vedenia ČSSD

0
528

PRAHA 8. novembra (WEBNOVINY) – Hlavní aktéri kauzy okolo údajnej snahy o zvrhnutie predsedu Českej strany sociálne demokratickej (ČSSD) v piatok rezignovali zo svojich funkcií vo vedení strany. Michal Hašek a Jeroným Tejc chcú týmto krokom podľa vlastných slov "upokojiť situáciu", cituje ich spravodajský portál iDNES.cz.

"Veríme, že prispejeme k upokojeniu situácie v ČSSD a zastavíme nezmyselný hon na všetkých sociálnych demokratov, ktorí sa previli tým, že prejavili svoj názor," vyhlásil Hašek.

Dnes už len bývalý podpredseda ČSSD Hašek a niekdajší šéf straníckeho poslaneckého klubu Tejc sa krátko po voľbách stretli s prezidentom Milošom Zemanom. Hašeka pritom usvedčili z klamstva, keď stretnutie niekoľkokrát verejne poprel. Napokon sa však ukázalo, že so Zemanom skutočne tajne rokoval, čo médiá interpretovali ako snahu o zosadenie Sobotku.

ČSSD predčasné voľby vyhrala, avšak len so ziskom 20,5 percenta, čo niektorí označujú za neúspech. V súčasnosti sa ako najpravdepodobnejší scenár javí vytvorenie koalície za účasti hnutia ANO miliardára Andreja Babiša a kresťanských demokratov z KDU-ČSL, ktorí sa po viac ako troch rokoch vracajú do Poslaneckej snemovne.

Odporúčame aj:

Rebeli z ČSSD ustúpili, vyjednávací tím sa rozpadol

ČSSD vyzvalo šéfa socialistov k rezignácii, odmieta odstúpiť

ČSSD nechce vládnuť s komunistami, na scénu prichádza Babiš

V Česku vyhrala ČSSD, prekvapením je miliardár Babiš

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.