Cháru iritujú mínusové štatistiky v NHL, musí sa zlepšiť

0
502

BOSTON 8. novembra (WEBNOVINY) – Slovenský kapitán zámorského hokejového tímu NHL Boston Bruins Zdeno Chára priznal, že ho iritujú jeho mínusové štatistiky.

Vzrastom obrovský obranca "medveďov" má po 15 stretnutiach tejto sezóny na konte -1 bod, čo je šokujúca štatistika, keďže v súčte predchádzajúcich troch ročníkov dosiahol +80.

Navyše, v edíciách 2010/2011 a 2011/2012 nazbieral po 33 plusových bodov a patril k lídrom celej súťaže.

Odporúčame aj:

Video: Slováci nabíjali na góly, Brodeur vychytal 122. nulu "Neskutočne ma to štve. Nenávidím svoje mínusové štatistiky. Môj jednoznačný osobný cieľ je dostať sa z mínusu do plusu, musím sa zlepšiť. Mínus jednotka nie je síce až taká zlá, ale ja ju chcem zmazať a dostať sa na lepšie čísla," povedal podľa www.csnne.com 36-ročný 206 cm vysoký rodák z Trenčína.

Nerobí z toho tragédiu

Boston je vo Východnej konferencii na štvrtom mieste, za vedúcou Tampou Bay zaostáva len o tri body a aj v aktuálnej sezóne ho zdobí predovšetkým kvalitná defenzíva. Bruins inkasovali v 15 súbojoch 29 gólov, čo je druhý najmenší počet z celej súťaže. Lepšie je na tom len líder profiligy Colorado Avalanche s 25 inkasovanými gólmi.

"Rozhodne nerobím tragédiu z toho, že som v mínuse. Niekedy ste proste na ľade, keď dostanete gól, inokedy ste na ploche, keď dosiahne gól váš tím, jednoducho, tak to funguje," priznal držiteľ Stanleyho pohára z roku 2011 Chára.

Pravdou je, že ofenzívne štatistiky Bostonu, a teda aj jeho hráčov, nie sú práve oslnivé. Aj to je jeden z dôvodov, prečo Chára nezískava plusové body.

Vždy chce napredovať

"Je nezvyčajné vidieť Cháru s mínuskou pri mene. Zdeno patrí k hráčom s plusovými hodnotami, niekedy však za netradičné situácie môžu neštandardné okolnosti. Z videozáznamov ľahko odhalíte, či je hráč zodpovedný za inkasovaný gól, či urobil chybu. Nemyslím si, že ‚Z‘ hrá v tejto sezóne zle. On určite povie, že sa chce zlepšiť, je proste taký, vždy chce napredovať. Keď sa tímu nedarí, všetci čakajú pomoc od kľúčových hráčov. Teraz je však taká situácia, že sa musíme zlepšiť všetci," vyhlásil tréner Bostonu Claude Julien.

Paradoxné je, že Zdeno Chára v sezóne 2013/2014 mal len tri stretnutia, v ktorých nazbieral mínusové body. V dvoch z nich však skončil na mínus 3.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.