Slovenské hokejistky vysoko prehrali s Japonkami

0
408

JOKOHAMA 8. novembra (WEBNOVINY) – Slovenským hokejistkám sa nevydaril vstup do Turnaja piatich krajín v japonskej Jokohame, keď s favorizovanou domácou reprezentáciou prehrali v piatok hladko 0:6.

Domáce hokejky položili základ úspechu už v prvej tretine, v ktorej dali dva góly. Slovenky sa viac osmelili až v záverečnej dvadsaťminútovke, v ktorej si vypracovali aj viaceré šance, ale neprekonali pozornú brankárku Konišiovú.

Zverenky trénera Milana Skokana odohrajú ďalší duel v sobotu 9. novembra od 6.30 h SEČ proti rovnako favorizovanému Nemecku.

"Dve tretiny sme mali až priveľký rešpekt z domácich hráčok. Málo sme korčuľovali, naopak, Japonky boli všade. Domáce hráčky síce včera prehrali s Češkami, ale dnes nastúpili v úplne zmenenej zostave a od úvodu dominovali. Až v tretej tretine sa naša hra zlepšila a splnila naše očakávanie. Vypracovali sme si aj niekoľko veľmi dobrých príležitostí, no v koncovke sme sa nedokázali presadiť. Na turnaj do Japonska sme poskladali káder z hráčok z domácej súťaže, ale to na tak vyspelé a rýchle Japonky ani zďaleka nestačí. V domácej súťaži hráčky nie sú zvyknuté na také vysoké tempo stretnutia," povedal pre web Slovenského zväzu ľadového hokeja tréner SR ženy Milan Skokan.

Výsledok – Turnaj piatich krajín v hokeji žien v Jokohame:

Slovensko – Japonsko 0:6 (0:2, 0:3, 0:1)

Góly: 6. a 34. Jonejamaová, 16. Sakagamiová, 22. Jamaneová, 39. Tokoová, 51. Fudžimotová

Vylúčené: 3:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Ucumiová – Inoueová, Narusawaová (všetky Jap.), 1598 divákov

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.