Zastavte sa na predajnej výstave mladých umelcov vo Viedni

0
357

BRATISLAVA 20. decembra (WBN/PR) – Práce mladých umelcov za skvelé ceny nájdu priatelia umenia na Viedenskom umeleckom supermarkete. Netradičný supermarket v centre mesta prináša na 9.000 originálov za prijateľné ceny od 50 do 299 eur. Ponuka umeleckých diel siaha od grafiky cez akvarely a olejomaľby až po umenie fotografie a drobnú plastiku. Napriek prijateľným cenám tu nájdu záujemci výhradne len umelecké unikáty.

Medzi 90 vystavujúcimi umelcami z domáceho Rakúska i zahraničia sú mladé talenty ako aj umelci s medzinárodným renomé, ako napríklad Sigrid Palmer, Sissi Schupp alebo Richard Stumm. Osobitná pozornosť je venovaná začínajúcim umelcom, ktorí sú na začiatku svojej kariéry. Štýly a témy prác vystavujúcich umelcov sú rozmanité – Johanna Kleedorferová prináša obrazy ženských postáv zdobené zvieracími lebkami, Antonio Semeraro vo svojej tvorbe pracuje so sebairóniou a Qitan Huang preniesol tisícročnú tradíciu kaligrafie do 21. storočia.

Netradičný umelecký koncept, ktorý do Viedne priniesol pred siedmymi rokmi Peter Doujak, sa teší veľkej popularite medzi viedenským publikom. Tzv. Kunstsupermarkt prispel veľkou mierou k tomu, že sa originály stávajú stále viac populárnejšie. Ostatný rok zavítalo do pasáže na Mariahilferstrasse 103 viac ako 30.000 návštevníkov.

Temporálny Umelecký supermarket vo Viedni potrvá do 20. januára 2014. Viac o projekte na www.kunstsupermarkt.at.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.