Viete sa správne starať o pokožku v zimných mesiacoch?

0
621

Naša pokožka nám toho viac odpustí v lete ako v zime. Práve v chladných mesiacoch ju vystavujeme omnoho väčším extrémom než na jar, na jeseň, alebo dokonca v lete. Ako sa správne starať o pokožku v zime a akú kozmetiku používať?

Pokožka trpí v zime chladom aj suchým prostredím

Zima sa vie na našom vzhľade podpísať veľmi negatívne. Zmeny na pokožke vypadajú nezdravo, pridávajú nám roky, pripravujú nás o krásu a dokonca môžu byť aj bolestivými. Ohrozená môže byť pokožka kdekoľvek na tele, ale najviac trpí naša pleť na tvári a na rukách, pretože tá je najviac vystavenou poveternostným vplyvom aj vplyvu prostredia.

Pokožke škodí mráz, avšak z iných dôvodov, než si často myslíme

Bioderma AtodermPrekvapivo našej pokožke viac než samotný mráz škodí kozmetika, ktorú si na tvár aplikujeme pred tým, než sa vydáme do mrazu. Zvykli sme si na deň aplikovať rôzne vysokohydratačné krémy. To si však môžeme dovoliť iba v lete, v bezmrazom počasí či doma. Pokiaľ sa vydáme do mrazu, naša pokožka veľmi trpí. Kedysi sa odporúčalo v zime vymeniť nočný krém za denný a denný za nočný. Áno, môžete to urobiť, avšak lepšie je siahnuť po profesionálnej kozmetike, akú ponúka napríklad značka Bioderma. Tá pomôže aj s inými problémami pleti.

Práve v zime je naša pokožka častejšie atopická. Zatiaľ čo v lete nám pomáha slniečko, máme tiež vyšší príjem vitamínov a minerálov z ovocia a zeleniny, v zime sa znovu objavia všetky problémy, ktorými naša pleť trpí. Bioderma Atoderm je unikátna kozmetická rada pre veľmi suchú a atopickú pokožku. Má schopnosť posilňovať ochrannú kožnú bariéru a zamedzovať prenikaniu dráždivých látok.

Prekvapivo je naša pokožka v zime suchšou

zime naša pokožka trpí suchom. Olupuje sa, je náchylnejšia k vzniku vrások, sčervenaniu aj k ďalším problémom. Môže za to už zmienený mráz, ale taktiež sucho v interiéroch, v ktorých cez deň aj v noci sme. Zvlhčovače používa málokto a na pokožke sa to prejaví často už behom pár hodín. Pokiaľ sa teda práve nechystáme do mrazu, sú určite vhodnými vysokohydratačné krémy. Dobrý hydratačný krém poznáte veľmi rýchlo. Už za pár minút prestanete cítiť pnutie na pokožke, je príjemnejšia na dotyk, nesvrbí ani nepáli.

Aj pokiaľ ide o hydratačné prípravky na pleť, je vhodné siahnuť po kvalite. Tú ponúka značka Vichy. Ideálne je sa zamerať v tomto prípade na jej produkty určené priamo na hydratáciu pleti. Efekt tejto dermokozmetiky je výrazne väčší než u lacnej kozmetiky. Pritom ceny Vichy sú stále prijateľné. Platíte za kvalitu a obsah výrobkov, nie za to, že kupujete módnu značku, čo je dnes bohužiaľ u kozmetiky veľmi časté. Veľkým hitom poslednej doby sú vedľa kvalitných hydratačných krémov s kyselinou hyalurónovou predovšetkým hydratačné gély. Nezabudnite vhodným hydratačným krémom ošetriť aj okolie svojich očí. Ale pozor, skutočne je dôležité okolo očí používať výhradne krémy pre tento účel určené.