V pražskom byte palestínskeho veľvyslanca vybuchla bomba

0
239

PRAHA 1. januára (WEBNOVINY) – V byte palestínskeho veľvyslanca v Prahe došlo na Nový rok predpoludním k výbuchu. Diplomat je ťažko zranený. Podľa hovorcu ambasády bola doma v dobe výbuchu i jeho rodina.

Záchranári potvrdili dvoch zranených. Polícia miesto prehľadáva, o príčine zatiaľ hovoriť nechce, uvádza spravodajský portál iDNES.cz. Podľa jeho informácií mohol explóziu spôsobiť nastražený výbušný systém.

Tlmočník a hovorca veľvyslanectva Nabil el Fahel potvrdil, že zraneným je palestínsky veľvyslanec Džamál Muhammad Džamál.

Krátko po explózii na miesto dorazili záchranári i hasiči. "Záchranári previezli z Internacionálnej ulice vážne zraneného 56-ročného muža. Bol v umelom spánku, jeho základné životné funkcie boli stabilizované s pomocou prístrojov. Sanitka ho previezla do vojenskej nemocnice. Ďalej bola z dôvodu nadýchania sa splodín a stresovej reakcie odvezená 52-ročná žena," upresnila hovorkyňa záchrannej služby.

Polícia oblasť uzavrela, podľa miestneho obyvateľa nad ňou lieta vrtuľník. V súčasnosti prebieha bezpečnostná prehliadka domu a čaká sa na vyjadrenie pyrotechnika. Dovtedy dovnútra nesmú ani kriminalisti. Budova nie je viditeľne poškodená.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.