Stav Schumachera je stále vážny, lekári bojujú o jeho život

  0
  390

  GRENOBLE 1. januára (WEBNOVINY) – Zdravotný stav sedemnásobného majstra sveta formuly 1 Michaela Schumachera po nehode na nedeľňajšej lyžovačke nie je lepší, ale ani sa nezhoršil.

  "Stále je to kritické, no stabilné. Dobrou správou nadnes je, že nenastali nijaké významné zmeny," povedala novinárom v stredu pred nemocnicou vo francúzskom meste Grenoble manažérka čoskoro 45-ročného Nemca Sabine Kehmová.

  Odporúčame aj:

  Schumacherov stav je naďalej kritický, ale mierne sa zlepšil

  Stav Schumachera je vážny, lekári nevylučujú trvalé následky

  Schumacher zostáva v umelom spánku, lekári bojujú o jeho život z hodiny na hodinu a odmietajú vysloviť akékoľvek prognózy. Rodák z Hürthu sa v pondelok podrobil druhej operácii mozgu, lekári mu z ľavej strany odstránili veľký hematóm a znížili tlak v lebke. V utorok skonštatovali, že expilotov stav "sa mierne zlepšil".

  Schumacher utrpel vážne zranenia v nedeľu vo francúzskom stredisku Méribel, keď mimo vyznačenej lyžiarskej trate hlavou narazil do skaly.

  Legenda Ferrari absolvovala svoju poslednú Veľkú cenu ešte 25. novembra 2012 v Brazílii, kde sa rozlúčila s dianím v F1 siedmym miestom. Celkovo odjazdil 308 VC za Jordan (1991), Benetton (1992 – 1995), Ferrari (1996 – 2006) a Mercedes (2010 – 2012).

  © SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.