V bratislavskej Redute zaznie aj Wolfgand Amadeus Mozart

0
526

BRATISLAVA 3. decembra (WEBNOVINY) – Na symfonický koncert z diel Wolfganga Amadea Mozarta a Leoša Janáčka pozýva vo štvrtok a piatok, 5. a 6. decembra, Slovenská filharmónia do svojho bratislavského sídla.

Oba koncerty v Redute zaznejú pod taktovkou stáleho hosťujúceho dirigenta Leoša Svárovského. Ako ďalej agentúru SITA informovala tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie Martina Tolstova, v prvej polovici koncertu si publikum vypočuje Mozartovu predohru k opere KV 621 La clemenza di Tito a Koncert pre klarinet a orchester.

Mozart zaznie v interpretácii švédskeho klarinetistu Staffana Martenssona. Umelec je držiteľom viacerých ocenení – najlepší sólista roku 2007 vo Švédsku, ocenený za najlepšiu nahrávku CD pre Švédsky rozhlas 2006, nominovaný na MIDEM 2007. Bratislavskému publiku sa predstavil už na 43. ročníku Bratislavských hudobných slávností.

Druhá polovica koncertu je vyhradená tvorbe Leoša Janáčka. Na úvod zaznie jeho Adagio pre orchester, nasledovať bude kantáta Amarus pre soprán, tenor, zmiešaný zbor a orchester. Dielo písané na text Jaroslava Vrchlického Janáček skomponoval v roku 1897 a po prvýkrát zaznelo o tri roky neskôr.

Sólové party uvedú sopranistka Linda Ballová, tenorista Ondrej Šaling a barytonista Pavol Remenár. Oba koncerty sa začnú o 19:00 a viac o ich programe možno nájsť na webstránke Slovenskej filharmónie – Filharmonia.sk.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.