Vianočný singel Mariah Carey prekonal milión predaných kusov

0
1250

BRATISLAVA 20. decembra (WEBNOVINY) – Vianočná pieseň All I Want For Christmas Is You americkej speváčky Mariah Carey prekročila vo Veľkej Británii hranicu milióna predaných kópií. Skladbu uviedli na trh v roku 1994, kedy sa v predajnosti podľa UK Official Charts dostala na druhú priečku. Napriek veľkej popularite skladby, prekročil singel milión predaných kusov až po 19 rokoch.

K prelomeniu rekordu prispelo 68-tisíc kópií skladby, ktoré sa podarilo vo Veľkej Británii predať v roku 2013. Speváčku vraj informácia o úspechu piesne vo Veľkej Británii veľmi potešila. “Ďakujem všetkým mojim britským fanúšikom! S láskou Mariah,” odkázala Britom interpretka.

Nahrávka All I Want For Christmas Is You sa zaradila medzi 142 singlov, z ktorých sa vo Veľkej Británii predalo milión kópií. Medzi nimi sú napríklad Bad Romance od Lady Gaga, Blurred Lines Robina Thickea či Get Lucky od Daft Punku.

Obrazom: Speváčka Mariah Carey

Mariah Carey pôsobí na scéne od konca 80. rokov minulého storočia. Vydala 13 štúdioviek vrátane dvoch vianočných nahrávok. Na celom svete predala viac ako 200 miliónov kópií albumov. Získala 31 Billboard Music Awards, 17 World Music Awards či päť cien Grammy. S osemnástimi singlami sa dokázala dostať na čelo rebríčka Billboard Hot 100, čo sa nepodarilo žiadnej inej speváčke. Medzi jej najväčšie hity patria okrem spomínanej vianočnej piesne aj skladby ako I’ll Be There, Hero, Without You, Fantasy, Honey, My All, Heartbreaker (feat. Jay-Z), We Belong Together či Touch My Body. Carey má za sebou aj niekoľko filmových úloh, objavila sa napríklad v snímkach Stať sa hviezdou (2001), Ostré kočky (2002) alebo Precious (2009). Tiež pôsobila ako porotkyňa v 12. sérii súťaže American Idol. Je vydatá za Nicka Cannona, s ktorým si padli do oka pri nakrúcaní videoklipu k piesni Bye, Bye. Majú spolu dvojičky Monroe a Moroccana, ktoré prišli na svet 30. apríla 2011, na tretie výročie ich sobáša.

Informácie pochádzajú z webstránky www.gigwise.com a archívu agentúry SITA.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.