Ukradnutú krv pápeža Jána Pavla II. našli v garáži

0
511

RÍM 31. januára (WEBNOVINY) – Talianska polícia po niekoľkodňovom intenzívnom pátraní konečne našla všetky časti ukradnutej relikvie, ktorej súčasťou bola aj vzorka krvi zosnulého pápeža Jána Pavla II.

Nález sa skrýval v garáži patriacej dvom mužom zadržaných v súvislosti s prípadom. "Myslím, že Ján Pavol II. by im odpustil. A myslím, že my by sme mali urobiť to isté," uviedol miestny biskup Giovanni D’Ercole.

Odporúčame aj:

Krv pápeža Jána Pavla II. zlodeji vyhodili, pátra sa po nej

Nádobu s krvou pápeža Jána Pavla II. ktosi ukradol z kostola

Nádobu obsahujúcu krv zosnulého pápeža ukradli z areálu kostola San Pietro della Ienca v hornatom regióne Abruzzo v centrálnej časti Talianska. Ján Pavol II., ktorý zomrel v roku 2005, tam v minulosti často a rád chodieval lyžovať. Po vzácnom artefakte vyhlásili rozsiahle pátranie, do ktorého sa zapojilo asi 50 policajtov. Krádež sa stala ešte v sobotu.

Na svete existujú údajne len tri nádoby obsahujúce krv tohto obľúbeného pápeža. Očakáva sa, že rodáka z Poľska by mala súčasná hlava katolíckej cirkvi pápež František už v apríli vyhlásiť za svätého. Stane sa tak pravdepodobne na veľkonočnej slávnosti za účasti státisícov pútnikov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.