Štúdio L+S: Novembrové Music à la cARTE zostavili najmä dámy

0
394

BRATISLAVA 19. novembra (WBN/PR) – Po úspešnom 20. ročníku Festivalu českého divadla pokračuje Štúdio L+S v programe, ktorý je zostavený zo svojich osvedčených titulov a inscenácií. Nebude chýbať najnovšia hra Ani za milión!, či komédia 69 vecí lepších než sex, ale aj ďalšie predstavenia ako monodráma Shirley Valentine v hlavnej úlohe so Zuzanou Kronerovou, skvelý Kumšt, komédia Rybárik kráľovský a predstavenie venované pamiatke Júliusa Satinského a Jaroslava Filipa – Na fašírky mi nesiahaj.

V novembri sa diváci môžu tešiť aj na večer, ktorý sa koná len raz za mesiac a napriek názvu nie je len o hudbe. Music à la cARTe tento raz takmer kompletne zostavili dámy. Svojrázna speváčka, gitaristka a poetka, ktorá si hovorí príznačne Katarzia, sa objavila iba nedávno a zaujala mimoriadne. V lete absolvovala takmer všetky dôležité festivaly a momentálne sa rozbieha aj do klubovej Európy. A keďže jej mama sa volá Eva Pavlíková a je to nielen skvelá herečka, ale aj speváčka, nemohli sme si nechať ujsť šancu, mať ich obidve na jednom pódiu…

Viac na európskych pódiách ako doma sa vyskytuje druhá dvojica. Hrajú spolu aj samostatne v rôznych medzinárodných zostavách, hudobníci o nich hovoria s čoraz väčším rešpektom a fanúšikov pribúda. Ľudmila Štefániková hrá na elektronickú podobu vibrafónu, odborne malettKAT a Ivana Mer je speváčka a skladateľka. Žánrami sa neobmedzujú, treba to počuť (aj vidieť).

Mužské zastúpenie reprezentuje fotograf Peter Leginský, ktorý dvadsať rokov číhal pri červenom koberci na filmovom festivale v Cannes. Vznikla z toho nádherná kniha, výstava v Štúdiu L+S a určite bude o čom aj hovoriť. Pánsku časť štandardne doplní naše hudobné Trio v najsilnejšej zostave a Pavol Danišovič. Jednoducho Music à la cARTe.

Ďalšie informácie na www.studios.sk

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.