Speváčka Dolly Parton chystá svoj už 42. album

0
769

BRATISLAVA 9. decembra (WEBNOVINY) – Americká speváčka Dolly Parton plánuje na budúci rok vydať svoj 42. album s názvom Blue Smoke.

Nahrávka by mala vyjsť najprv v januári v Austrálii, kde sa 67-ročná hudobníčka predstaví v rámci svetového turné. Speváčka bude neskôr koncertovať aj v Európe, kde si fanúšikovia budú môcť novinku kúpiť od mája.

Dolly Parton sa na hudobnej scéne pohybuje od polovice 50. rokov minulého storočia. Je jednou z najúspešnejších country speváčok v histórii. Podľa odhadov predala približne 100 miliónov kópií albumov. Zatiaľ poslednú štúdiovku Better Day vydala v roku 2011.

Parton je tiež úspešnou skladateľkou. Je autorkou viac ako 3000 piesní a to vrátane hitov ako napríklad Jolene, Coat of Many Colors, 9 to 5, My Tennessee Mountain Home či I Will Always Love You, ktorý preslávila aj zosnulá Whitney Houston vo filme Osobný strážca (1992).

Vyskúšala si tiež filmovú kariéru. Účinkovala napríklad v snímkach Od deviatej do piatej (1980), Falošný diamant (1984), Oceľové magnólie (1989) či Frank McKlusky – likvidátor (2002). Je krstnou mamou speváčky Miley Cyrus.

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.digitalspy.co.uk a z archívu agentúry SITA.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.