Žigo Pálffy jazdil prirýchlo, musí sa vrátiť do autoškoly

0
385

BRATISLAVA 9. decembra (WEBNOVINY) – Bývalý skvelý hokejista Žigmund Pálffy (41) môže prísť o vodičský preukaz. Policajti mu v tomto roku už tretí raz namerali vyššiu ako povolenú rýchlosť počas jazdy autom.

Okrem toho, že dostal pokutu, musí ísť na doškoľovací kurz do autoškoly. Informuje o tom server cas.sk.

Za tri vážne priestupky pôjde do autoškoly

Zákon hovorí, že ak sa vodič v jednom roku dopustí troch závažných priestupkov, musí sa dostaviť na skúšky. Majster sveta z roku 2002 Žigmund Pálffy dostal v týchto dňoch rozhodnutie z dopravného inšpektorátu, v ktorom stojí, že musí ísť za tri závažné priestupky do autoškoly.

“Každý, kto sa dopúšťa takýchto priestupkov, musí absolvovať doškoľovací kurz v autoškole, zdravotné aj psychologické vyšetrenie a preskúšanie na dopravnom inšpektoráte,“ povedala trnavská krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová pre cas.sk.

Bude mať rok času

Pálffy má trvalé bydlisko v Skalici a práve tam by mal do konca januára 2014 absolvovať doškoľovací kurz. Pálffy, ktorý odohral v kariére 708 zápasov v NHL, sa rozhodol v lete ukončiť kariéru.

V minulej sezóne už ako štyridsiatnik bol v drese Skalice ešte stále najproduktívnejším hráčom slovenskej Tipsport extraligy. Okrem zlata z MS v Göteborgu 2002 má v zbierke aj bronz z Helsínk 2003.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.