Prezident Hollande pricestoval za Cameronom do Londýna

0
513

LONDÝN 31. januára (WEBNOVINY) — Francúzsky prezident François Hollande pricestoval v piatok do Londýna na stretnutie s premiérom Davidom Cameronom.

Počas jednodňovej návštevy majú najvyšší predstavitelia Británie a Francúzska v pláne diskusie o rozličných otázkach vrátane obrany, energetiky a vedy. Očakáva sa, že Cameron vyzve Hollanda, aby podporil potrebu reformovať Európsku úniu.

Cameron podľa anonymných zdrojov bude tlačiť na potrebu vytvoriť "flexibilnejšiu EÚ". Nie je však pravdepodobné, že Hollande podporí zmeny európskych zmlúv do roku 2017, dokedy Cameron sľúbil, že v prípade víťazstva vo voľbách v roku 2015 zorganizuje v krajine referendum o zotrvaní alebo vystúpení Británie z EÚ.

Dovtedy chcú britskí konzervatívci dosiahnuť zmeny v zásadách členstva Británie v bloku a dosiahnuť viac právomocí pre krajinu v oblastiach, ako je imigrácia, sociálne záležitosti a spravodlivosť.

Hollande sa pravdepodobne nevyhne ani otázke týkajúcej sa jeho súkromného života, keďže sa médiá už niekoľko týždňov venujú jeho afére s herečkou Julie Gayetovou.

Hollande nebol nikdy ženatý, so svojou partnerkou političkou Ségolene Royalovou má 4 deti, čo mu nebránilo v udržiavaní vzťahu s novinárkou Valérie Trierweilerovou, ktorú teraz podvádzal s Gayetovou. Trierweilerová medzičasom prezidentský palác opustila.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.