Nové Star Wars sa dostanú do kín v decembri 2015

0
442

BRATISLAVA 8. novembra (WEBNOVINY) – Ďalšia snímka kultovej sci-fi série Star Wars s podtitulom Episode VII by mala mať premiéru 18. decembra 2015.

Informovali o tom filmové štúdiá Walta Disneyho, ktoré ešte v roku 2012 odkúpili od pôvodného tvorcu Star Wars Georgea Lucasa za 4,05 miliardy amerických dolárov (v prepočte približne 3.03 miliardy eur) jeho produkčnú spoločnosť Lucasfilm.

"Toto je zrejme jedna z najdôležitejších snímok, ktoré budeme nakrúcať v najbližších rokoch. Vybrali sme termín, o ktorom si myslíme, že umožní kreatívnemu tímu pripraviť skvelý film," znelo vyjadrenie šéfa Disneyho spoločnosti Boba Igera.

Snímku Star Wars: Episode VII bude režírovať americký filmár J. J. Abrams, ktorý sa v spolupráci s Lawrenceom Kasdanom postará aj o jej scenár.

Detaily o hereckom obsadení zatiaľ nie sú dostupné, avšak v súvislosti s projektom sa hovorilo aj Harrisonovi Fordovi, Markovi Hamillovi či Carrie Fisher, ktorí sa predstavili aj v pôvodnej kultovej sci-fi trilógii. Nakrúcať by sa malo v Anglicku.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.