Napíšte kvalitnú diplomovú prácu

0
786

Vysoká škola je super obdobie pre mladého človeka, sem tam vypracovanie ročníkovej seminárnej práce, niekedy skúškové, pomerne často cvičenia, no aj tak máte stále dosť voľného času na všetko ostatné – šport, zábava, kamaráti. Keď sa zamestnáte, s najväčšou pravdepodobnosťou, času bude menej. Aj preto by ste si mali dať záležať na rozlúčke so školou – písanie diplomovej práce. Čo vám pomôže napísať diplomovku tak, aby nezapadla medzi nudný a šedý priemer ostatných prác?

Téma je základ práce

Zrejme ste na to prišli už pri písaní bakalárskej práce, no vybrať si tému, ktorá vás baví je polovica úspechu pri písaní diplomovky. Prečo? Lebo skúste písať o niečom, čo vás nebaví. A že neexistuje žiadna zaujímavá téma, o ktorej by ste chceli písať? Potom môžete skončiť so štúdium práve teraz, lebo za tých 5 rokov ste museli v osnovách naraziť na problematiku, ktorá vás bavila. Ak nie, ste na nesprávnej škole. A čo robiť v takom prípade, keď vám témy určuje fakulta a vám ostala tá najhoršia na svete? Pozrite sa na ňu zo všetkých strán, odstúpte od nej a určite nájdete uhol, ktorým sa dá spracovať tak, aby vás bavila.

Nepodceňujte kvalitu zdrojov

Písanie vašej diplomovej práce a varenie má minimálne jednu spoločnú vec – výsledok je taký kvalitný, aké kvalitné suroviny použijete. A preto sa tým riaďte. Hlavne teraz v dobe, keď na internete nájdete hlúposti, z ktorých sa vám až hlava zatočí. Používajte čo najaktuálnejšie zdroje od odborníkov, ktorí danej téme skutočne rozumejú. Píšete prácu o tom, či je očkovanie detí naozaj škodlivé? Články, ktoré píšu mamičky veriace v astrálne cestovanie, tretie oko a konšpirácie, asi nebudú najlepším zdrojom.

Začnite včas

Legendy o tom, ako niekto dokázal napísať diplomovku za týždeň, tri dni či deň, sa zrejme zakladajú na skutočnosti, ale v akom stave práca bola? Je to podobné, ako keby ste dali piecť kurča a po troch minútach ho vybrali z rúry s tým, že už je hotové. Nie je a je nestráviteľné. Preto začnite s písaním v dostatočnom predstihu. Vďaka tomu bude vaša diplomovka naozaj kvalitná.