Lístok na vlak cez mobil?

0
1655

Cestujete vlakom a nechce sa vám vystávať v nekonečných radách na lístok? Jednoduché riešenie – kúpte si ho priamo cez internet alebo formou SMS. Nemusíte tak postávať v rade a strácať svoj drahocenný čas, ktorý tak môžete využiť úplne inak.

K nákupu cestovného lístku vám naozaj stačí len mobil – alebo v ideálnom prípade aj internet v mobile. Už tak nebudete musieť utekať na vlak, aby ste si kúpili lístok. Všetko totiž vybavíte behom pár minút prostredníctvom vášho smartfónu. No nie je to úžasný „time saving“?

Prostredníctvom SMS

Cestovný lístok si teraz môžete zakúpiť priamo cez SMS. Na túto službu ste si už mnohí z vás možno zvykli, keďže služba „lístok cez SMS“ funguje v rámci miest, kde premáva MHD. Prostredníctvom SMS na vybrané číslo si môžete aktivovať cestovný lístok, ktorý je platný určitý čas. To na ako dlho bude váš lístok platiť, si zvolíte vy sami.

Je to tak ideálny spôsob, ako si rýchlo zakúpiť cestovný lístok, ak pri sebe náhodou nemáte žiadnu hotovosť alebo sa jednoducho len ponáhľate a lístok na MHD v automate by ste si nestíhali kúpiť. A táto možnosť zakúpenia lístka prostredníctvom SMS po novom platí aj na cestovanie vlakmi. Ako kúpiť lístok na vlak cez SMS?

SMS lístok na vlak

Ak chcete cestovať vlakom, prostredníctvom SMS lístku máte na výber hneď niekoľko možností, ako dlho bude váš lístok aktívny. A ako si teda lístok na vlak kúpiť? Je to jednoduché. Stačí vám poslať prázdnu SMS na číslo 2255. Vzápätí vám príde spätná SMS v cene 2,50 € s DPH. Takýmto jednoduchým spôsobom si tak kúpite 60-minútový lístok na vlak.

Na výber však máte aj lístky s rôznou dobou platnosti, podľa toho, ako dlho a kam budete cestovať. Ak by ste chceli 20-minútový lístok na vlak, stačí vám poslať SMS v tvare B na rovnaké číslo 2255. Cena spätnej SMS tak bude nižšia, ako pri 60-minútovom lístku – konkrétne 1,30 €.

Ak patríte medzi študentov alebo dôchodcov, a môžete cestovať vlakmi zdarma, na výber máte 180-minútový lístok na bezplatnú dopravu, za ktorý zaplatíte 0,30 €. Stačí vám len odoslať SMS v tvare Z na spomínané číslo 2255.

Ak cestujete s rozmernejšou batožinou alebo bicyklom, na výber máte taktiež jednorazový cestovný lístok pre batožinu alebo bicykel, ktorý si aktivujete zaslaním SMS v tvare X na číslo 2255. Cena spätnej SMS je  1, 50 €. Vďaka tomu sa už nemusíte s ťažkou batožinou obťažovať vystávaním v rade.

Musíte však mať na vedomí, že zakúpený cestovný lístok prostredníctvom SMS je unikátny a len pre vaše telefónne číslo. Cestovný lístok tak nie je možné posielať na iné mobilné zariadenie. Taktiež, lístok cez SMS je platný len v osobných vlakoch ZSSK, na celom území Slovenskej Republiky, okrem tratí Poprad-Tatry – Štrbské Pleso, Starý Smokovec – Tatranská Lomnica a Štrba – Štrbské Pleso.

Lístok Poprad-Tatry

Spomínané lístky cez SMS sa dajú kúpiť, aj keď cestujete do Tatier. SMS lístok je totiž využiteľný pre cestovanie po 57 kilometroch tratí na trasách Štrbské Pleso – Štrba, Poprad Tatry – Štrbské Pleso a Starý Smokovec, ale aj na “klasickej” trati Poprad Tatry – Studený Potok – Tatranská Lomnica. Líši sa však formou a číslom, na ktorú SMS posielate.

Jednoducho pošlite SMS na číslo 2233 a do 2 minút dostanete váš SMS lístok. Výhodou je, že z jedného mobilného telefónu môžete kúpiť aj viacero SMS lístkov. SMS lístok však nie je možné preposlať na iný mobilný telefón.

Obyčajný cestovný lístok v cene 2€ si zakúpite zaslaním SMS v tvare A na číslo 2233. Platnosť lístka je 2 hodiny. Obyčajný zľavnený lístok stojí polovicu, čiže 1€ na tú istú dobu platnosti – 2 hodiny. Získate ho zaslaním SMS v tvare B. Lístok na batožinu alebo bicykel na 2 hodiny vás vyjde na 1 €, ak zašlete SMS v tvare X.

Ak cestujete do Tatier na výlet, určite vás výhodne vyjde celodenný lístok do 24 hodiny dňa, kedy si lístok zakúpite. Cena lístku je 4€ a tvar SMS C. Cena zľavneného celodenného lístku je 2€, ak zašlete SMS v tvare D. To všetko na číslo 2233.

Návod nákupu

Ak si neviete poradiť s nákupom lístku cez SMS alebo si neviete vybrať lístok, ktorý si chcete zakúpiť, môžete poslať SMS v tvare INFO alebo HELP na číslo 2255. Vzápätí vám príde návod, ako kúpiť lístok na vlak cez SMS.

Ak máte v mobile internet, lístok na vlak si môžete zakúpiť priamo na stránke ZSSK. Určite oceníte interaktívne prostredie, ktoré vás prevedie celý nákupom lístku a miestenky. Je tak len na vás, ktorý spôsob si vyberiete. Oba vám však dokážu ušetriť čas, ktorý môžete venovať napríklad vašim blízkym 😊