Každý desiaty novorodený Brit je v skutočnosti moslim

0
213

LONDÝN 10. januára (WEBNOVINY) – Jedno z desiatich detí narodených v Anglicku a vo Walese je v súčasnosti moslim. Vyplýva to z údajov za rok 2011, ktoré v piatok zverejnil Národný štatistický úrad (ONS).

V roku 2011 bolo zaregistrovaných až 317 952 detí do päť rokov ako moslimov, čo je 9,1 percenta z celkového počtu. Údaje podľa ONS demonštrujú nárast populácie moslimskej menšiny v Británii ako aj pokračujúcu zmenu demografického zloženia z pohľadu náboženstva.

Zatiaľ čo moslimské deti tvoria 9,1 percenta populácie Anglicka a Walesu, dospelí moslimovia sú zastúpení 4,8 percentami. Najmenej moslimov je v staršej generácii – len jedna osoba z 200 ľudí nad 85 rokov je moslim. Počet moslimských detí vzrástol od roku 2001 až o 80 percent.

"Sú to prekvapujúce počty," uviedol profesor demografie na Oxfordskej univerzite David Coleman. Uvedené percentá sú podľa neho dôsledkom pokračujúcej imigrácie z Ázie, Blízkeho východu a Afriky. Pripomenul tiež, že pôrodnosť v krajinách s moslimskou populáciou je oveľa vyššia než v Európe.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.