INOFOLIC – Unikátne spojenie kyseliny listovej a inozitolu

0
776

BRATISLAVA 21. januára (WBN/PR) – INOFOLIC je výživový doplnok, ktorý sa od roku 2004 úspešne predáva v Taliansku a pre svoje mimoriadne priaznivé účinky na ľudský organizmus sa postupne presadil aj v ostatných európskych krajinách a v USA. Tento výživový doplnok je jedinečným spojením kyseliny listovej a myo-inozitolu. Skúsenosti s jeho užívaním už majú aj ženy na Slovensku.

“INOFOLIC je vhodné užívať pri zvýšenej potrebe inozitolu a kyseliny listovej alebo v prípade ich nedostatku v organizme. INOFOLIC obsahuje v jednom vrecúšku 2 g myo-inozitolu a 200 μg kyseliny listovej. Neobsahuje lepok, laktózu ani sacharózu a jeho užívanie je jednoduché, keďže je rozpustný vo vode. Nakoľko je to výživový doplnok, je voľne predajný a dostupný aj bez lekárskeho predpisu,” hovorí dietologička Ľubica Trnková.

Inozitol je vitamín skupiny B, ktorý sa nachádza prirodzene v organizme. V prírode sa vyskytuje v malom množstve napríklad v ovocí, najmä v žltých (cantaloupe) melónoch a v pomarančoch. Aby sme nedostatok inozitolu v tele doplnili na optimálne hodnoty, museli by sme zjesť obrovské množstvo mimoriadne rôznorodých a ťažko kombinovateľných potravín.

Kyselina listová je potrebná v období plánovania tehotenstva a pri tehotenstve. “Užívanie kyseliny listovej v období plánovania tehotenstva a v tehotenstve odporúčajú zdravotnícke organizácie, pretože prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému, správnej krvotvorbe, látkovej premene homocysteínu a syntéze aminokyselín,” hovorí MUDr. Michaela Grossová, PhD.

INOFOLIC a tehotenstvo
Pozitívnu skúsenosť s výživovým doplnkom INOFOLIC má aj televízna moderátorka a čerstvá mamička, Miriam Šmahel Kalisová.

“Dostala som sa k nemu tento rok vo februári, keď už lekár nevedel, aké prenatálne vitamíny mi má odporučiť, lebo zo všetkého ma bolel žalúdok. A keďže patrím medzi ľudí, čo k tak dôležitej veci, akou je materstvo pristupujú zodpovedne, chcela som pred otehotnením doplniť vitamíny, ktoré moje telo potrebovalo. A teda s takým váhaním, keďže bol INOFOLIC na trhu pomerne krátko, mi lekár podal krabičku, že ak chcem, môžem vyskúšať toto, keďže tam je aj kyselina listová a tá je pre bábätko v tele maminky potrebná. Možno mi to žalúdok tak nezaťaží. Stal sa z toho taký môj každodenný rituál, zarábať si sladkú vodičku dva krát denne a ešte to je aj zdravé a nebolo mi z toho zle. Takže verím, že som nášmu bábätku dala dobrý základ,” hovorí Miriam Šmahel Kalisová.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.