Polícia v Soči pátra po troch samovražedných útočníčkach

0
449

SOČI 21. januára (WEBNOVINY) – Ruské bezpečnostné sily pátrajú po troch potenciálnych samovražedných útočníčkach, ktoré by mohli ohroziť zimné olympijské hry, ktoré sa začínajú 7. februára. Jedna z nich by sa už dokonca mohla nachádzať priamo v Soči, dejisku olympiády.

Reportér agentúry AP videl v hotelovej hale v centre Soči policajné letáky s popisom a varovaním pred týmito tromi ženami. Jednou z nich je 22-ročná Ruzanna Ibragimovová z Dagestanu, "čierna" vdova po zabitom severokaukazskom extrémistovi, ktorá sa údajne skrýva v Soči alebo jeho okolí. Ruské bezpečnostné úrady sa k týmto informáciám zatiaľ nevyjadrili.

Odporúčame aj:

Američania sú ochotní pomôcť Rusku pri ochrane olympiády

Teroristi hrozia Soči krvavým ´darčekom´pre turistov

Po objavení tiel pri Soči spustili protiteroristickú operáci

Rusko prijalo mimoriadne bezpečnostné opatrenia v súvislosti s olympijskými hrami, ktoré sa začínajú 7. februára. Severokaukazskí extrémisti totiž opakovane pohrozili útokmi proti účastníkom hier. Teroristi už pred olympiádou uskutočnili niekoľko útokov.

V juhoruskom Volgograde pri teroristických útokoch na ciele verejnej dopravy zahynulo najmenej 34 osôb. Teroristi útočili aj v piatok v dagestanskom meste Machačkala, kde explózia reštaurácie po paľbe z granátometu zranila najmenej sedem osôb. Kaukazskí povstalci využívajú na útoky aj čierne vdovy, ktoré sa chcú pomstiť Rusku za smrť ich manželov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.