Hľadáte zábavu pre celú rodinu? Vyskúšajte korčuľovanie na ľade

0
1503

Zosúladiť predstavy o trávení voľného času, ktoré by sa pozdávali celej rodine je niekedy ťažká úloha. Hlavne, keď deti vydržia pri každej činnosti len chvíľu. Jedinou možnosťou je nájsť aktivitu, ktorá by robila radosť každému členovi rodiny. Čo keby ste vyskúšali korčuľovanie na ľade?

Prečo dať zelenú korčuľovaniu na ľade

Korčuľovanie je šport, ktorý môže robiť každý bez rozdielu veku. Práve preto je vhodnou zábavou pre celú rodinu. Ak si na korčuľovanie netrúfate, prihláste sa na kurz pre začiatočníkov. Pod dohľadom skúsených trénerov zvládnete prvé piruety za niekoľko hodín. Korčuľovanie neprináša len radosť z pohybu, ale je aj skvelým spôsobom relaxácie a formovania postavy. Pri tomto športe sa zlepší vaša koordinácia, naučíte sa správne držanie tela a vďaka chladnému vzduchu sa otužujete. Ku korčuľovaniu potrebujete len korčule na ľad, ktoré sa dajú zapožičať priamo na zimnom štadióne. V prípade, že korčuľovaniu prepadnete, je lepšie si zakúpiť svoje vlastné korčule.

Ako si vybrať korčule na ľad

Korčule vyberajte presne ako topánky podľa veľkosti chodidla. Vždy rátajte s malou rezervou kvôli hrubšej ponožke. Vyberajte si modely vyrobené z kvalitného a stabilného materiálu, ktoré nohu pevne držia a zabránia vyvrtnutiu. Odľahčené materiály a perforácie na vetranie vám pohyb spríjemnia. Pre deti je praktickejšie kúpiť korčule, ktoré majú suchý zips. Zakúpiť sa však dajú aj klasické na šnúrky alebo s uväzovaním pomocou praciek. Všetky typy korčúľ na ľad nájdete na stránkach internetového obchodu inSPORTline. Navštívte obchod inSPORTline a budete prekvapení nielen z bohatého výberu sortimentu, ale aj skvelých cien.

Detské korčule na ľad

Pre deti odporúčame zakúpiť korčule na ľad, ktoré sa dajú rozťahovať. Ušetríte tým peniaze, keďže deti veľmi rýchlo z korčúľ vyrastú. Deti sa iste budú tešiť z rôznych dizajnov alebo postavičiek z obľúbených rozprávok. Dbajte na kvalitu vnútornej výstelky prispôsobujúcej sa obrysom nohy a na nože z nerezovej ocele.

Dámske korčule na ľad

Pre dámy sú určené špeciálne dámske korčule na ľad, ktoré majú na špičke nožov zúbky.  Dôvodom je dámska technika korčuľovania vyžadujúca zúbky pri brzdení a odrážaní sa. Dámske korčule majú vyššiu topánku a dizajn vyhovujúci predstavám nežnejšieho pokolenia. Pre skúsené korčuliarky sa však dajú zakúpiť aj dámske kanady bez zúbkov.

Pánske korčule na ľad

Pánske korčule sú prispôsobené tvarovo mužskej nohe a sú omnoho pevnejšie ako dámske alebo detské typy. Spoznáte ich aj podľa zvýšenej pätovej časti a pevnej špičky. Takéto korčule sa dobre ovládajú aj pri agresívnejšej jazde. Bonusom pre vaše pohodlné korčuľovanie bude topánka s termoregulačnými vlastnosťami.