Najlepšie ďalekohľady do prírody

0
1146

Či už patríte k milovníkom prírody, pozorovania zvierat alebo ste jednoducho nadšencom zbraní, ďalekohľad by vo vašej výbave rozhodne nemal chýbať. Využijete ho napríklad aj pri airsoftových akciách a vďaka nemu rozpoznáte nepriateľa i na väčšiu vzdialenosť. Výberu kvalitného ďalekohľadu do prírody by ste tak mali venovať dostatok času. V dnešnom článku vám ponúkame tri najpopulárnejšie ďalekohľady, ktoré nájdete aj na internetovom obchode AFG.sk.

Ďalekohľad Norconia 20 x 50 Sport

Značka Norconia patrí k stáliciam na trhu s ďalekohľadmi do prírody. Model Norconia 20 x 50 Sport je jedným z najobľúbenejších modelov pre každého, kto rád trávi čas v prírode. Ide o klasický binokulárny ďalekohľad, ktorý ponúka až 20-násobné zväčšenie, vďaka čomu vám už nikdy nič neunikne. Pri priemere objektívu 50 milimetrov poskytne zorné pole na úrovni 56 metrov. Zásluhou priemernej hmotnosti sa s ním ľahko manipuluje, jednoducho sa nosí a pogumovanie s protinárazovým povrchom mu dodáva odolnosť a kvalitu. Jedinečný kúsok ako stvorený do prírody.

Tento typ je vhodný pre nadšencov, ktorí potrebujú dovidieť do väčších vzdialeností. Hodí sa tak napríklad aj pre poľovníkov. Ak teda hľadáte klasiku, ktorá vás nesklame, Norconia 20 x 50 Sport bude zaiste skvelým rozhodnutím, ktoré nebudete ľutovať.

Ďalekohľad Norconia 8 x 30 new C1

Ďalším zástupcom nemeckej značky Norconia v našom výbere je aj Norconia 8 x 30 new C1. Tento model je menší a je tak ešte lepšie prenosnejší. Jeho zväčšenie je osemnásobné, priemer objektívu na úrovni 30 milimetrov, vďaka čomu je zorné pole na hodnote približne 150 metrov. Medzi jeho jednoznačné výhody patria rozmery, nízka hmotnosť (480 g) a centrálne zaostrovanie. Pokiaľ teda ďalekohľad potrebujete, no nepoužívate ho každú chvíľu, model Norconia 8 x 30 ponúka skvelé riešenie.

Práve kvôli menším rozmerom je tento model obľúbený aj u airsoftových hráčov. Hry sa častokrát odohrávajú na menších územiach. Tento ďalekohľad je tak postačujúci, navyše určite oceníte jeho už spomínané praktické rozmery. A aby toho nebolo málo, súčasťou balenia je aj puzdro, ktoré váš ďalekohľad dokonalo ochráni.

Ďalekohľad Norconia 9 x 63 Hunter

Pre naozajstných skalných nadšencov prírody a poľovníkov tu máme ďalekohľad Norconia 9 x 63 Hunter. Ako už názov hovorí, tento model je jedinečným spoločníkom pre každého lovca. 9-násobné zväčšenie a 63 milimetrový objektív z neho robia jednotku na trhu s ďalekohľadmi do prírody. Čo sa týka hmotnosti, váži 1400 gramov a je tak vhodný najmä k statickým sledovacím miestam k pokojnému sledovaniu zveri.

Ak sa nebojíte investovať do kvality, Norconia 9 x 63 Hunter je tou najlepšou voľbou. Špičkové vlastnosti tohto ďalekohľadu umocňujú aj kvalitné materiály a skvelá odolnosť, vďaka čomu vám tento model vydrží roky. S Hunterom budete naozajstným lovcom a pánom prírody!

Pokiaľ si stále neviete rady, odborníci z internetového obchodu AFG.sk vám veľmi radi pomôžu a poradia. Tak, aby vám v prírode už naozaj nič neušlo.