Extravagantný zakladateľ Megauploadu chce ísť do politiky

0
164

WELLINGTON 14. januára (WEBNOVINY) – Internetový aktivista a podnikateľ Kim Dotcom, ktorý zriadil dnes už zrušenú kontroverznú stránku Megaupload, zakladá vlastnú politickú stranu.

S ňou chce na Novom Zélande zabojovať o dôveru voličov v tohtoročných parlamentných voľbách. Dotcom je síce už dlhé roky obyvateľom ostrovného štátu, nedisponuje však novozélandským občianstvom a vo voľbách tak nemôže kandidovať. Stranu by mal predstaviť v pondelok na výročie svojho zatknutia.

Tridsaťdeväťročný Dotcom sa narodil v Nemecku ako Kim Schmitz a na Nový Zéland sa presunul až neskôr po založení Megauploadu.

Obarzom: Polícia zaistila zakladateľovi Megaupload.com luxusné autá

Tú na žiadosť novozélandských úradov musel zrušiť po tom, ako polícia v jeho dome uskutočnila raziu a zatkla ho na žiadosť amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI).

Domovú prehliadku neskôr novozélandské súdy označili za ilegálnu. Megaupload umožňoval užívateľom zdieľať rôzne súbory vrátane ilegálne stiahnutých filmov alebo hudobných albumov.

Dotcomovi právnici však tvrdia, že za prípadný ilegálny obsah ich klient nie je zodpovedný. Nemec známy svojím extravagantným luxusným životným štýlom v súčasnosti bojuje proti tomu, aby ho Nový Zéland vydal do Spojených štátov.

Odporúčame:

Razia u zakladateľa Megaupload bola ilegálna

Americké úrady zablokovali server Megaupload

Polícia zaistila šéfovi Megauploadu luxusné autá a zbrane

Server Megaupload zrušil verejné sťahovanie súborov

Americké úrady požiadali Slovensko o pomoc s Megauploadom

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.