David Cameron sa nezúčastní na olympijských hrách v Soči

0
485

LONDÝN 30. januára (WEBNOVINY) – Britský premiér David Cameron sa vo februári nezúčastní na olympijských hrách v ruskom Soči, uviedol v stredu jeho hovorca.

Podľa jeho slov to neumožňuje jeho program a britskí lídri na toto podujatie zvyčajne nechodia. Cameron je pod tlakom gejov a ľudskoprávnych aktivistov, aby Soči bojkotoval, čo by podľa nich podporilo ich kampaň proti ruskej legislatíve o homosexualite.

Hovorca však odmietol povedať, či neúčasť znamená priamo ignorovanie prezidenta Vladimira Putina, a dodal, že si dokonca nie je istý formálnym pozvaním britského lídra. Britská delegácia podľa neho bude zahŕňať predstaviteľov ministerstva kultúry a športu ako aj princeznú Annu, dcéru kráľovnej Alžbety.

Odporúčame aj:

Zoznam Slovákov, ktorí sa predstavia na olympiáde v Soči

Slovenskí hokejisti môžu v Soči potrápiť aj topfavoritov

Obrancovia Sersen a Graňák na olympiáde v Soči hrať nebudú

Tréner Vůjtek prezradil, aký cieľ majú hokejisti v Soči

Aktivisti z celého sveta vyzvali na bojkot ZOH v Soči pre obavy z poškodzovania životného prostredia, porušovania ľudských práv a protihomosexuálny zákon. Do Soči sa chystajú viacerí predstavitelia štátov vrátane čínskeho prezidenta Sia Ťin-pchinga.

Chýbať však budú napríklad americký prezident Barack Obama, hlava Francúzska François Hollande či nemecký prezident Joachim Gauck. Do Soči sa nechystá ani fínsky minister športu Paavo Arhinmaki či švédska ministerka kultúry a športu Lena Adelsohnová-Liljerothová.

Obrazom: Na týchto športoviskách sa odohrá olympiáda v Soči

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.