Celeste Buckingham vydáva album Where I Belong

0
426

BRATISLAVA 18. novembra (WEBNOVINY) – Slovenská speváčka Celeste Buckingham dnes vydáva album Where I Belong. Novinka obsahuje osem nových skladieb vrátane aktuálneho singla Crushin‘ My Fairytale, ale aj piesne Never Be You, Gone, I Was Wrong či hit Run Run Run.

Na štúdiovke spolupracovali skladatelia z USA, Veľkej Británie i zo Slovenska. “Where I Belong je zbierka piesní, ktoré som napísala a nahrala za posledné dva roky, počas ktorých sa v mojom živote tak veľa zmenilo. Mala som možnosť zdieľať svoju hudbu, pracovať so známymi hudobníkmi nielen zo Slovenska, ukončila som strednú školu, začala chodiť na univerzitu, presťahovala sa do USA, neustále cestovala naspäť do Európy a oslávila som 18. narodeniny. Po tom všetkom sa občas na okamih zastavím, premýšľam, kde som a kam smerujem. Vďaka môjmu pestrému rodokmeňu sa ma ľudia často pýtajú, odkiaľ pochádzam, čo nie je jednoduchá otázka. Často odpovedám, že môj domov je Slovensko. No nie je to iba o krajine, z ktorej pochádzam. Je to tiež o tom, kde vidím svoje plány, životné predstavy a podobne. Veci sa dejú a menia tak veľmi rýchlo, že sa musím naozaj často zastaviť a bilancovať kde som a ubezpečovať sa, že som tam, kde naozaj chcem byť. Preto si myslím, že názov Where I Belong je momentálne veľmi vhodný na zastrešenie skladieb, ktoré vznikli práve v období týchto rapídnych zmien v mojom živote,“ vyhlásila Buckingham.

Speváčka predstaví piesne z novinky aj počas bratislavského koncertu, ktorý sa bude konať 5. decembra v Ateliéri Babylon. Na podujatí ju podporia Majk Spirit, Martin “Maxo“ Šrámek, King Shaolin a Martin Harich. Bývalá SuperStaristka album pokrstí o deň neskôr v pražskom klube Jazz Dock.

Celeste Rizvana Buckingham sa narodila 3. mája 1995 v Zürichu švajčiarskej matke a americkému otcovi. V dvanástich začala písať texty, pričom jedna z jej prvých piesní je Blue Guitar. Zviditeľnila sa v šou Česko Slovenská SuperStar.

Okrem skladieb, ktoré sa nachádzajú na jej debute Don’t Look Back (2012), má za sebou už aj niekoľko spoluprác.

So skupinou AMO nahrala skladbu Swing a s rapperom Majkom Spiritom sa predstavila v duetoch Ja a ty a I Was Wrong. Nedávno uspela na MTV Europe Music Awards 2013, kde vyhrala v kategórii Best Czech/Slovak Act 2013.

Informácie pochádzajú od Adriány Čahojovej z agentúry Slavica a z archívu agentúry SITA.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.