Armstrong chce so sebou stiahnuť aj bývalého prezidenta UCI

0
413

LONDÝN 18. novembra (WEBNOVINY) – Bývalý americký jazdec Lance Armstrong vyhlásil, že niekdajší prezident Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) Hein Verbruggen sa usiloval zakryť jeho dopingový prehrešok počas pretekov Tour de France 1999.

Verbruggen po odhalení Armstrongovho užitia zakázaných kortikosteroidov reagoval slovami "musíme niečo vymyslieť", uviedol 42-ročný Texasan pre periodikum Daily Mail. UCI počas pretekov pred 14 rokmi akceptovala Armstrongove vysvetlenie, že užil krém ako prostriedok liečby.

Na základe dodatočného objasnenia mohol Armstrong pokračovať v najslávnejších etapových pretekoch, ktoré sa skončili jeho prvým celkovým víťazstvom. Verbruggen podľa Armstronga pred akceptáciou dodatočného vysvetlenia vyhlásil, že "by išlo o knokaut pre náš šport".

Hein Verbruggen, ktorý šéfoval UCI do roku 2005, dlhodobo odmieta akékoľvek spojenie s Armstrongom. UCI má v pláne zostaviť nezávislú komisiu, ktorá sa bude zaoberať prepojeniami bývalého cyklistu a vrcholových predstaviteľov únie.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.