Ako liečiť polyneuropatiu pomocou magnetoterapie?

0
2432

Pre organizmus šetrná a zároveň prirodzená forma liečby polyneuropatie je práve magnetoterapia, ktorá funguje pomocou pôsobenia pulzného magnetického poľa, kedy dochádza k ovplyvňovaniu ľudského tkaniva na bunkovej úrovni. V dnešnej dobe je možné liečiť magnetoterapiou mnoho chorôb, a to vrátane spomínanej polyneuropatie.

Prístroje určené pre využitie magnetoterapie v domácnosti

Na úvod treba podotknúť, že existujú moderné zdravotnícke zariadenia, ktoré sú certifikované, a teda sú určené na domáce použitie. Dajú sa využiť v humánnej, ale tiež veterinárnej medicíne. Medzi ich výhody patria predovšetkým:

  • jednoduchosť použitia,
  • ergonomický dizajn,
  • vysoká účinnosť.

Polyneuropatia – aká je liečba?

Polyneuropatia predstavuje poškodenie periférnych nervov. Postihnuté bývajú prevažne paže a ruky, rovnako ako aj nohy. Charakteristickým javom ochorenia je znížená rýchlosť vedenia nervov v poškodených nervových vláknach. Poškodenie sa prejavuje slabosťou svalov, intenzívnymi kŕčmi, brnením, pálením a stratou citlivosti. Polyneuropatiou trpí celosvetovo približne 40 až 100000 ľudí. Polyneuropatia liečba je samozrejme individuálna, keďže pri diabetickej polyneuropatii musia byť hodnoty cukru v krvi diabetika presne vyrovnané pomocou liekov. Nohy diabetikov navyše vyžadujú špeciálne prispôsobenú obuv, ktorá na nohu netlačí a neobmedzuje krvný obeh. Suma sumáru, diabetická polyneuropatia liečba si vyžaduje prísny dohľad odborníkov, ktorí musia v prvom rade zhodnotiť zdravotný stav pacienta a následne určiť, aká forma liečby je najvhodnejšia.

Magnetoterapia a jej pozitívne účinky na polyneuropatiu

Pýtate sa, ako sa lieči polyneuropatia? Liečba polyneuropatie pomocou magnetoterapie sa využíva už niekoľko desaťročí v ambulanciách, kúpeľoch i liečebniach a ako už bolo spomenuté, používa sa aj v domácom prostredí pacientov. Účinok magnetoterapie je protibolestivý, uvoľňuje nepríjemné kŕče a spazmy, efektívne bojuje proti nepríjemným opuchom, rozširuje krvné riečisko, odbúrava škodliviny a pôsobí detoxikačne. Polyneuropatia alternatívna liečba je účinná pri mnohých degeneratívnych ochoreniach pohybového aparátu, pooperačných i poúrazových stavoch.